Klimaci.com Jingle Klimaci.com Jingle
Klimaci 23.Yıl
Ürün Grupları
  Menu Close

  ALPEREN

  Olarak görüntüle Kafes Liste
  Göre sırala
  Görüntüle Sayfa başına
  Aktif Karbon Filtreler resmi

  Aktif Karbon Filtreler

  APF · Aktif Karbon Panel Filtreler Kullanım amacı : Ön filtrasyon sonrası ikinci ve üçüncü kademe koku tutucu filtre olarak kullanılır. Özellikleri : Aktif karbon tozu emdirilmiştir. %30 – %35 verimlilikte koku tutma sağlar. Kullanım alanı : Boya, cila, solvent, tiner kokuları, hastane kokuları , alkol, tütün ve kozmetik kokuları, yemek ve çürümüş gıda kokuları gibi organik kokuların tutulması amacıyla kullanılır. Üretim şekli : Neme dayanıklı karton çerçeve içerisine yerleştirilen ve kafes tel ile desteklenip zig-zag şeklinde katlanan aktif karbon tozu emdirilmiş sentetik filtre malzemesinden üretilir. ADF · Aktif Karbon Dolum Filtreler Kullanım amacı : Ön filtrasyon sonrası ikinci ve üçüncü kademe koku tutucu filtre olarak kullanılır. Özellikleri : Kompakt yapısı sayesinde kolay montaj edilir. %80 – %90 verimlilikte koku tutar. Kullanım alanı : Boya, cila, solvent, tiner kokuları, hastane kokuları , alkol, tütün ve kozmetik kokuları, yemek ve çürümüş gıda kokuları gibi organik kokuların tutulması amacıyla kullanılır. Üretim şekli : Filtre çerçevesini oluşturan plastik panellerin içerisine aktif karbon granüller doldurularak üretilir. AKF · Aktif Karbon Kompakt Filtreler Kullanım amacı : Ön filtrasyon sonrası ikinci ve üçüncü kademe koku tutucu filtre olarak kullanılır. Özellikleri : İki katmanlı filtre malzemesi ve aktif granül karbon parçacıkları sayesinde %80 – %90 verimlilikte yüksek koku tutma ve F7 sınıfında filtrasyon verimliliği sağlar. Kullanım alanı : Boya, cila, solvent, tiner kokuları, hastane kokuları , alkol, tütün ve kozmetik kokuları, yemek ve çürümüş gıda kokuları gibi organik kokuların tutulması amacıyla kullanılır. Üretim şekli : İki sentetik filtre tabakasının arasına yerleştirilmiş aktif granül karbon parçacıklarından üretilir. KKF · Aktif Karbon Kartuş Filtreler Kullanım amacı : Ön filtrasyon sonrası ikinci ve üçüncü kademe koku tutucu filtre olarak kullanılır. Özellikleri : %80 – %90 verimlilikte yüksek koku tutma kapasitesine sahiptir. Kapaklar üzerine yerleştirilmiş klipsler sayesinde dolumu rahatlıkla yapılabilmektedir. Kullanım alanı : Boya, cila, solvent, tiner kokuları, hastane kokuları , alkol, tütün ve kozmetik kokuları, yemek ve çürümüş gıda kokuları gibi organik kokuların tutulması amacıyla kullanılır. Üretim şekli : İçindeki aktif karbon granüllerin değişimini kolaylaştıran açılabilir kapaklı 4, 6, 8 ve 16 kartuşlu modellerde galvaniz metalden silindir şeklinde üretilir. AGK · Aktif Granül Karbon Kullanım amacı : Koku tutucu filtre hammaddesi olarak kullanılır. Özellikleri : %80 – %90 verimlilikte çok yüksek koku tutma kapasitesine sahiptir. Kullanım alanı : Karbon filtrelerde ve standart dışı filtre uygulamalarında kullanılır. Üretim şekli : 4 mm çapında, muhtelif boylarda, mini karbon taneciklerinden üretilir. Aktif karbon filtreler ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Alp UVXO3 Serisi Ultraviyole Üniteleri resmi

  Alp UVXO3 Serisi Ultraviyole Üniteleri

  Alp UVXO3 serisi ultraviyole üniteleri ile virüs ve bakterilerden hemen kurtulun! Alp UVXO3 serisi ultraviyole üniteleri bakteri ve virüslerden arındırmada bilinen en etkili iki sterilitanı bir arada kullanımınıza sunmaktadır. Ultraviyole ışın ve ozon. Alp UVX03 serisi ultraviyole üniteleri ile vücud bakım aletleriniz, makyaj malzemeleriniz, mutfak eşyalarınız, diş fırçalarınız, makaslarınız, cüzdanlarınız, cep telefonlarınız, laptoplarınız, hesap makineleriniz, mauslarınız, uzaktan kumandalarınız, ofis aletleriniz, kargo poşetleriniz, paralarınız, gözlükleriniz, kalemleriniz, çantalarınız, anahtarlarınız, maskeleriniz, eldivenleriniz, yüzükleriniz, küpeleriniz, oyuncaklarınız, can dostlarınızın mama kapları gibi vücudunuza temas eden tüm aksesuar ve eşyalarınızı bakteri ve virüslerden hemen arındırabilirsiniz Alp UVXO3 serisi taşınabilir ultraviyole ünitelerini hastaneler, eczaneler, muayenehaneler, klinikler, alış veriş merkezleri, plazalar, atölyeler, marketler, ofisler, lokantalar, konutlar, işyerleri, anaokulları, kreşler, eğitim kurumları, spor salonları, kuaförler, güzellik merkezleri gibi tüm mekânlarda kullanabilirsiniz. Alp UVXO3 serisi ultraviyole üniteleri güvenle ultraviyole ışın ve ozon uygulaması yapabileceğiniz yeni nesil cihazlardır. Ultraviyole üniteleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Beton Isıtma Sistemleri resmi

  Beton Isıtma Sistemleri

  Düşük sıcaklık değerleri, betonun özelliklerini olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle, sıcaklığın beton üzerindeki etkileri takip edilmeli ve gereken tedbirler alınmalıdır. Düşük sıcaklık aynı zamanda betonun karıştırılması, yerleştirilmesi ve kürlenmesi işlemlerinde istenmeyen neticeler oluşturur. Alp beton ısıtma sistemleri, hava sıcaklığının istenilen sıcaklık değerlerinin altında olduğu bölgelerde dökülen kütle betonlarının sıcaklığını istenilen değerlerde olmasını sağlamak için imal edilmiştir. Alp beton ısıtma sistemleri, kalıba dökülmüş betonun istenilen norm ve değerlerde ısıtılması işlemlerini tek ünite içerisinde yapabilen, dış hava şartlarında saha çalışmalarına uygun yapıda, taşınabilir, paket ısıtma cihazı şeklinde tasarlanmıştır. Alp beton ısıtma sistemlerinin gidiş ve dönüş kollektörlerindeki debi ve sıcaklıklar ayrı ayrı ayarlanabilmekte, ölçülebilmekte ve raporlanabilmektedir. Alp beton ısıtma sistemleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Beton Soğutma Sistemleri resmi

  Beton Soğutma Sistemleri

  Betonu Kalıpta Soğutan Sistem; Yüksek sıcaklık değerleri, betonun özelliklerini olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle, sıcaklığın beton üzerindeki etkileri takip edilmeli ve gereken tedbirler alınmalıdır. Yüksek sıcaklık aynı zamanda betonun karıştırılması, yerleştirilmesi ve kürlenmesi işlemlerinde istenmeyen neticeler oluşturur. Alp beton soğutma sistemleri, hava sıcaklığının istenilen sıcaklık değerlerinin üzerinde olduğu bölgelerde dökülen kütle betonlarının sıcaklığını istenilen değerlerde olmasını sağlamak için imal edilmiştir. Alp beton soğutma sistemleri, kalıba dökülmüş betonun istenilen norm ve değerlerde soğutulması işlemlerini tek ünite içerisinde yapabilen, dış hava şartlarında saha çalışmalarına uygun yapıda, taşınabilir, paket soğutma cihazı şeklinde tasarlanmıştır. Alp beton soğutma sistemlerinin gidiş ve dönüş kollektörlerindeki debi ve sıcaklıklar ayrı ayrı ayarlanabilmekte, ölçülebilmekte ve raporlanabilmektedir. Alp beton soğutma sistemleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  CAV Terminal Üniteleri resmi

  CAV Terminal Üniteleri

  Havalandırma sistemlerinde mekanlara istenilen taze hava ihtiyacının sağlanmasında, sabit debide hava iletilmesinde veya egzost edilmesinde kullanılırlar. Motorlu tipleri, değişken debi ünitelerine benzer olarak, ünite üzerinde bir motorlu damper, debi sensörü, ve ilgili kontrol ekipmanlarından oluşur. Motor ve kontrol ünitesi tek gövde içerisinde olan modelleri vardır. Motorsuz tipleri ise, mekanik olarak kendi kontrolünü kendisi yaparak çalışan sabit debi ayar cihazlarıdır. Bu modeller herhangi bir elektrikli tahrik motoru gerektirmezler. Çok hassas olmayan +/-10 % oranında sabit debi kontrolü yaparlar. Motorlu olmadıkları için motorlu ve kontrol ünitesi olan tiplere göre daha ekonomiktirler. CAV terminal ünitelerinin galvaniz, AISI 304 - AISI 316 paslanmaz çelik veya plastik tipleri mevcuttur. Galvaniz ve paslanmaz tiplere, opsiyonel olarak termik / akustik cidar izolasyonlu ve çıkışta ilave susturucu ile ısıtıcı eklenebilir. CAV terminal üniteleri basınçtan bağımsız olarak çalışırlar, yani cihaz girişindeki basınç belirli aralıklar içerisinde değişse bile çıkışta daima belirlenen ve cihazın ayarlandığı miktarda debi vardır. Galvaniz tiplerde dikdörtgen kesitli modeller bulunmaktadır. CAV terminal ünitelerinin sızdırmaz damper ile kombinasyonlu tipleri hastane ve temiz oda uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. CAV terminal üniteleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Doğal Konveksiyonlu Konvektörler resmi

  Doğal Konveksiyonlu Konvektörler

  Konvektörler iş yerlerinin, alışveriş merkezlerinin, araç teşhir merkezlerinin, otellerin, apartmanların ve diğer mekanların ısıtılması ve soğutulması için tasarlanmış modern ısıtma cihazlarıdır. Konvektörler, yer montajında kullanılan modern ısıtma sistemleridir. Bu sistemler ideal olarak geniş yüzeylere sahip odalar için ve radyatörlerin takılmasına olanak vermeyen kısıtlı mekanlar için uygundur. Geniş pencerelere ve dış duvarlara sahip mekanlarda yalnızca geleneksel cihazlarla rahat bir ısıtma ve soğutma sağlamak çok zordur. Cam veya duvar yüzeyler ile iç ortam arasındaki sıcaklık farkları havanın duvar veya cam boyunca seyreden sınır katmanında soğur ve aşağı doğru akar. Bu durum soğuk havanın ortama yayılarak mekan sakinlerinin rahatsız olmasına neden olmaktadır. Özellikle dış sıcaklık 10 °C’ nin altına düştüğünde ek yer konvektörü ısıtması kullanılmadığı sürece geniş yüzeyli pencerelere sahip odalarda rahatlığı sağlamak neredeyse imkansızdır. Yer tipi konvektörleri ayrıca cam yüzeylerin yanında bir sıcak hava katmanı oluşturdukları için cam üzerinde biriken yoğuşmayı da engellemektedirler. Konvektörler, özenle yapılan tasarımlar için çok uygundur. Ortamdaki şartlandırmaya katkı sağlar, yer kaplamaz. Farklı boyut seçenekleri çözüm kolaylığı sağlar. Ayrıca konvektör´ler dairesel hatlarda ve standart dışı boyutlarda üretilebilir, köşeleri dönmekte kullanılabilir. Bunun dışında ahşap ve alüminyum farklı malzemeden ve farklı yönlerde üretilebilen ızgara kapakları ile iç tasarıma uyum sağlar. Konvektörler kontrol aksesuar detayları sayesinde istenilen adette tek terminalden kontrol edilebilir. Konvektör yuvalarının altına eklenen yükseklik ayar vidaları sayesinde her türlü zeminde kolayca montajı yapılabilir. Konvektörler natürel veya fan ile sağlanan basınçlı hava konveksiyonuna göre çalışırlar. Sistemde kullanılan termostat ve vana ile optimal kontrol sağlanabilir. Doğal sirkülasyonlu konvektörler ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  DX Klima Santralleri resmi

  DX Klima Santralleri

  Alp DX klima santralleri projeniz esas alınarak, gerekli olan modül hücrelerinin birleştirilmesinden meydana gelmektedir. Alp DX klima santrallerimizin modül hücrelerinin karkası natural eloksallı alüminyum profilden ve köşe elemanlarından imal edilmektedir. Hücre panelleri 42 mm kalınlığında olup dış cidar elektrostatik toz boyalı, iç cidar galvaniz veya paslanmaz sacdan imal edilmektedir. Alp DX klima santralleri yüksek verim ve enerji tasarrufu sağlayan 70 kg/m³ yoğunluğunda taş yünü dolu panelleri, modern karkas yapısı, statik ve dinamik balans ayarı yapılmış, sessiz, verimli plug fanları sayesinde merkezi havalandırma ve mahal iklimlendirme uygulamalarının vazgeçilmez bir parçasıdır. Elektrik motorlarımız standart olarak AC 380V-50Hz / 60 Hz değerindedir. İsteğinize göre EC motorlu yüksek verimli plug fanlar da kullanılmaktadır. Hücre birleştirme elemanları, alüminyum alaşımlı malzemeden imal edilmişlerdir. Hücrelerin dıştan birbirine bağlanması için kullanılan birleştirme aparatları mukavemeti yüksek yapıya sahiptir. İç aydınlatma lambası ve gözetleme camı klima santrallerinin aspiratör, vantilatör ve filtre hücrelerinde bulunur. Bu aksesuarlar sayesinde sistemi devre dışı bırakmadan hücre içlerini aydınlık bir ortamda kontrol etmek mümkündür. DX klima santralleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Elektrostatik Filtre Yıkama Ünitesi resmi

  Elektrostatik Filtre Yıkama Ünitesi

  Alp DXF Serisi Elektrostatik Filtre Yıkama Ünitesi Elektrostatik filtrelerin periyodik bakımı uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir alandır. Elektrostatik filtrelerin periyodik bakımlarının düzenli bir şekilde yapılmaması istenmeyen arızalara da neden olur. Elektrostatik filtre temizliği uzman olmayan kişiler tarafından yapılıyorsa arıza riski daha da büyür. Elektrostatik filtrelerin bakım ve temizlikleri doğru yapılmadığı zaman elektrostatik filtrelerin elektrik aksamlarında ve mekanik parçalarında arızalar oluşabilir. Bunun sonucunda elektrostatik filtre görevini yerine getiremez ve işletmenizde duman, koku ve hatta yangın sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Elektrostatik filtrelerin imalatında gösterdiği itinayı periyodik bakımlarının yapılmasında da gösteren Alperen, elektrostatik filtrelerin periyodik bakım ve temizliğini kolaylaştıran yeni bir ürünü hizmetinize sunmuştur. Elektrostatik filtre yıkama ünitelerimiz, sarf malzeme, zaman ve işçilik maliyetlerini azaltırken yıkama kalitesini artıran bir tasarıma sahiptir. Epoksi boyalı DKP’den veya Cr-Ni paslanmaz malzemeden imal edilen Alp DXF serisi elektrostatik filtre yıkama üniteleri 360 derece hareketli tekerleri ile yüksek hareket imkanı sunar. Alp elektrostatikf filtre yıkama ünitelerinin kullanımı çok kolaydır. Yıkama kazanına su doldurun ve yeterli miktarda yağ çözücü ilave edin. Kirlenen elektrostatik filtrenizi ünitede bulunan vinç yardımıyla yıkama kazanına yerleştirin. Sirkülasyon pompasını ve su ısıtıcılarını çalıştırın. 15-20 dakika sonra temizlenmiş elektrostatik filtrenizi vinç yardımıyla yıkama kazanından çıkarabilirsiniz. Elektrostatik filtre yıkama üniteleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Elektrostatik Filtreler resmi

  Elektrostatik Filtreler

  İmalat aşamalarında oluşan yağ dumanları ve istenmeyen kokular çalışanların sağlığı ve çevre için ciddi riskler oluşturur. Ayrıca makinaların ve ürünlerin kalitesini de etkiler. Alp aktif elektrostatik filtreler gıda ürünlerini pişirirken oluşan duman ve kokunun tutulmasında oldukça etkilidir. Aynı zamanda sanayi tesislerinde oluşan yağ buharının filtrelenmesinde de oldukça etkilidir. Elektrostatik filtrelerimizde % 0,3 mikron ve daha büyük partiküller %99’lara varan oranlarda filtre edilirler. Gözle görünen duman tamamen havadan ayrıştırılır. Ayrıca kullanılacak karbon veya ozon esaslı ek filtreler ile rahatsız edici kokular da filtre edilir. Alp aktif elektrostatik filtreli hava temizleme cihazları gıda ve sanayi dumanlarının yakalanmasında, solvent, kükürt, et, balık, çöp ve WC kokularının giderilmesinde %99′ kadar etkilidir. Alp hava temizleme santralleri sizlerin ihtiyacına göre tasarlanarak imal edilir. Alp hava temizleme santralleri CE, ISO 9001, TM, SSB ve TSE Hizmet Yeterlilik Belgelerine sahiptir. Alp elektrostatik filtre ve elektrostatik filtreli hava temizleme santrallerinin tüm ekipmanları sahasında uzman mühendisler tarafından tasarlandıktan sonra imalat personeli tarafından %100 yerli sermaye ile üretilmektedir. Elektrostatik filtreler ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  EMX Elektrostatik Filtreler resmi

  EMX Elektrostatik Filtreler

  Elektrostatik Filtreler

  İşletmesinde, duman ve koku ile başı dertte olanlar, müjde! Duman ve koku sorunu olmadan çalışmanız artık mümkün! Duman ve kokudan artık kurtulun! Alp aktif elektrostatik filtreler gıda ürünlerini pişirirken oluşan duman ve kokunun tutulmasının yanında aynı zamanda sanayi tesislerinde oluşan yağ buharının filtrelenmesinde de oldukça etkilidir. Elektrostatik filtrelerimizde % 0,3 mikron ve daha büyük partiküller %99’lara varan oranlarda filtre edilir ve gözle görünen duman tamamen havadan ayrıştırılır. Ayrıca kullanılacak karbon veya ozon esaslı ek filtreler ile rahatsız edici kokuların da önüne geçilir.

  Elektrostatik Filtre Nedir?

  Havada bulunan toz, is, duman ve yağ gibi partikülleri yüksek gerilim kullanarak korona deşarjı prensibiyle havadan ayrıştıran sistemlere elektrostatik filtre denir. Üretim aşamalarında oluşan yağ dumanları ve istenmeyen kokular çalışanların sağlığı ve çevre için ciddi riskler oluşturduğu gibi, makinaların ve ürünlerin kalitesini de etkilemektedir.
  ✓ Dumanla ve kokuyla başınız dertte mi?
  ✓ Gelen şikayetlerden bıktınız mı?
  ✓ İş yerinizin kapanma riski mi var?
  ✓ İstediğiniz gibi çalışamıyor musunuz?
  ✓ Dumansız ve kokusuz bir iş yeri mi hayal ediyorsunuz?
  ✓ Şimdiye kadar denedikleriniz işe yaramadı mı?
  ✓ Sorunsuz bir filtre sistemi mi arıyorsunuz?
  ✓ Komşularınızı rahatsız etmeden huzurla çalışmak mı istiyorsunuz?
  ✓ Filtre değişim maliyeti olmayan, ekonomik ve sorunsuz bir filtre sistemi mi arıyorsunuz?
  ✓ Teknik destek sorunu olmayan güvenilir bir firma mı arıyorsunuz?
  Cevabınız “evet” ise doğru yerdesiniz.

  Elektrostatik Filtrenin Kullanım Alanları

  Alp elektrostatik filtreli hava temizleme üniteleri, tüm endüstriyel alanlarda, laboratuvar ortamı ve gıda üretimi yapılan çalışma alanlarında ve yemekhanelerde kullanıldığı gibi, kirli hava oluşumuna sebep olan sigara odaları, kafeteryalar gibi duman ve kokunun istenmediği tüm mekanlarda da kullanılır.

  Alp elektrostatik filtreler;

  Duman ve kokuyu filtrelemek amacıyla tüm mekanlarda kullanılır.
  Yağı, dumanı, tozu ve kokuyu etkili biçimde filtreler.
  Kanallarınızda ve bacanızda yağ birikmesini engeller.
  İstenmeyen duman ve kokulardan sizi kurtarır.
  Çevreyi rahatsız etmeden yüksek kapasitede çalışmanızı sağlar.
  İş güvenliğinizi ve müşterilerinizin memnuniyetini artırır.
  İş güvenliğinizi ve müşterilerinizin memnuniyetini artırır.
  Kolay temizlenen filtrelerini uzun yıllar kullanabilirsiniz.
  Resmi kuruluşların istediği teknik şartlara uyumludur.
  CE, TSEHYB, ISO 9001:2008, TM ve SSB belgelerine sahiptir

  Aktif elektrostatik filtreli hava temizleme cihazlarımız gıda ve sanayi dumanlarının yakalanmasında, solvent, kükürt, et, balık, çöp ve WC kokularının giderilmesinde %99′ kadar etkilidir. Hava temizleme santrallerimiz sizlerin ihtiyacına göre dizayn edilerek imal edilmektedir. Santrallerimiz CE, ISO 9001, TM, SSB ve TSE Hizmet Yeterlilik Belgelerine sahiptir. Elektrostatik filtre ve elektrostatik filtreli hava temizleme santrallerimizin tüm ekipmanları İstanbul fabrikamızda sahasında uzman mühendislerimiz tarafından tasarlandıktan sonra imalat personelimiz tarafından %100 yerli sermaye ile firmamıza ait CNC makinalarda üretilmektedir.

  Elektrostatik Filtre Fiyatları
  Elektrostatik filtreler mutlaka ön ve arka filtre grupları ile birlikte tasarlanmalı ve ihtiyacınıza göre fiyatlandırılmalıdır. Sadece elektrostatik filtre fiyatı almak veya elektrostatik filtreyi ön ve arka filtre grupları olmadan kullanmak istenilen sonucu vermeyecektir.
  Elektrostatik filtrenin kapasite hesabını yaparken iki ana unsur dikkate alınmalıdır. Bunlardan birincisi hava debisi ve hava hızıdır. İkincisi ise filtre edilecek duman veya partikülün yoğunluğudur. Bu iki ana unsur dikkate alınmadan, fiyat eksenli oluşturulan sistem, istenilen sonucu veremeyeceği gibi, istenmeyen birçok gereksiz ek maliyet ile sizi karşı karşıya bırakacaktır.
  Elektrostatik filtreler, periyodik bakımları yapılmadığı zaman istenmeyen sarf malzeme maliyetleri oluşturabilirler. Elektrostatik filtre satın almadan önce sarf malzeme maliyetleri hakkında da bilgi almanızı öneririz. Düşük bedelle satın aldığınız için kar ettiğinizi düşündüğünüz bir elektrostatik filtre sistemi, kullanmaya başladığınızda tahmin edemeyeceğiniz değerlerde yüksek sarf malzeme ve servis maliyetleri ile sizi karşı karşıya bırakabilir.
  Elektrostatik filtre sistemi satın alırken, sorun yaşamamak ve gereksiz ek maliyetlerle karşı karşıya kalmamak için, ucuz fiyatı esas alan hazır filtre kullanmak yerine, filtre sistemini sizin ihtiyacınıza göre doğru tasarlayabilen, filtre sayısı, filtre kesiti, hava debisi ve basınç kaybı hesaplarını doğru yapabilen, uluslararası güçlü referanslara sahip, işinin uzmanı bir firma ile çalışmanızı öneririz.
  ✓ Duman ve kokudan dolayı ceza kesilme ihtimali olan, komşularınızın, müşterilerinizin ve çalışanlarınızın rahatsızlık hissettiği bir işyerinin sahibi olmak istemezsiniz değil mi?
  ✓ Duman ve kokudan dolayı şikâyet edilmek, müşteri kaybetmek, çalışamamak, zarar etmek veya ceza ödemek istemezsiniz değil mi?
  Siz de;
  Dumansız ve kokusuz bir işyerine sahip olun!
  Dumansız ve kokusuz bir işyerine sahip olmanın gururunu yaşayın
  Dumansız ve kokusuz bir işyerine sahip olmak için doğru yatırımı yapın!
  Siz de Alp elektrostatik filtre siparişi verin!
  ✓ Duman ve koku sorunundan sizi hemen kurtaracak olan, iade garantili, yerli üretim filtre sistemimizi denemeye ne dersiniz?
  ✓ İddia ediyoruz duman ve kokudan hemen kurtulacaksınız!
  ✓ Metal filtreli, elektrostatik filtreli ve aktif karbon filtreli ünitelerimizle duman ve kokudan siz de kurtulun!
  Bütçenizi yormadan satın alabilmek için tüm KREDİ KARTLARINA taksit yaptırabilir veya %1 KDV’li LEASING kullanabilirsiniz.
  Siz de işletmenizdeki duman ve koku sorunundan kurtulmak için bizi hemen arayarak kampanyamızdan faydalanabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Endüstriyel Ozon Sistemleri resmi

  Endüstriyel Ozon Sistemleri

  Hava Temizlemede ACX Serisi Ozon Kullanımı Merkezi iklimlendirme sistemlerinde aktif ozon kullanıldığına ortam havasında istenmeyen kokular oluşmaz ve bulaşıcı hastalık riski ortadan kalkar. Ozon havadaki bakterileri ve mikropları etkisiz hale getirerek sterilizasyon sağlar. Sterilizasyon işlemi tamamlandıktan sonra ortamın havalandırılması ile beraber ozon molekülleri oksijene dönüşür. Ortamda ferahlık ve zindelik hissi oluşur. Bu özelliği sayesinde ozon diğer dezenfektan maddelerinin aksine atık madde bırakmaz ve yan ürün oluşturma riski taşımaz. Ozonla yapılan çalışmalar sonucunda , ozonun güçlü bir oksidan olması sayesinde suda ve havada ; • Mikrop kırıcı olarak • Koku giderici olarak ve • Ortamı kirleten pek çok organik molekülün yok edicisi olarak kullanılabileceği ispat edilmiştir. Ozon bilinen bütün virüs, bakteri, mantar, maya ve küf çeşitleri için yok edici etkiye sahiptir. Bu nedenle marketler, alışveriş merkezleri, plazalar, oteller, hastaneler, fabrikalar, eğitim kuruluşları, üretim tesisleri gibi tüm kapalı alanların havalandırma ünitelerine veya klima santrallerine aktif ozon uygulayarak mekanlarınızı bakteri ve virüslerden arındırabilirsiniz. Havalandırma ve klima santralleri için geliştirilen Alp ACX serisi endüstriyel aktif ozon strelizasyon ünitelerinin montajı oldukça kolaydır. Havalandırma ünitenizde veya klima santralinizde herhangi bir tadilat gerektirmez. Aktif ozon ünitesi taze hava basma kanalına bağlanarak devreye alınır. Endüstriyel ozon sistemleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Fanlı Konvektörler resmi

  Fanlı Konvektörler

  Konvektörler iş yerlerinin, alışveriş merkezlerinin, araç teşhir merkezlerinin, otellerin, apartmanların ve diğer mekanların ısıtılması ve soğutulması için tasarlanmış modern ısıtma cihazlarıdır. Konvektörler, yer montajında kullanılan modern ısıtma sistemleridir. Bu sistemler ideal olarak geniş yüzeylere sahip odalar için ve radyatörlerin takılmasına olanak vermeyen kısıtlı mekanlar için uygundur. Konvektörler, özenle yapılan tasarımlar için çok uygundur. Ortamdaki şartlandırmaya katkı sağlar, yer kaplamaz. Farklı boyut seçenekleri çözüm kolaylığı sağlar. Ayrıca konvektörler dairesel hatlarda ve standart dışı boyutlarda üretilebilir, köşeleri dönmekte kullanılabilir. Bunun dışında ahşap ve alüminyum farklı malzemeden ve farklı yönlerde üretilebilen ızgara kapakları ile iç tasarıma uyum sağlar. Konvektörler kontrol aksesuar detayları sayesinde istenilen adette tek terminalden kontrol edilebilir. Konvektör yuvalarının altına eklenen yükseklik ayar vidaları sayesinde her türlü zeminde kolayca montajı yapılabilir. Konvektörler natürel veya fan ile sağlanan basınçlı hava konveksiyonuna göre çalışırlar. Sistemde kullanılan termostat ve vana ile optimal kontrol sağlanabilir. Fanlı konvektörler yere yakın bölgeden soğuk havayı çekip ısıttıktan sonra cam yüzeyi üzerinde hava perdesi oluşturan bir tasarıma sahiptir. Fanlı konvektörlerde, doğal konveksiyon ile elde edilenden daha hızlı, daha yoğun ve tek tip ısıtma sağlanmaktadır. Fanlı konvektörler ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Filtre Seçimi resmi

  Filtre Seçimi

  Hepa ve Ulpa Filtre Nedir?

  Hepa’nın açılımı High Efficiency Particulate Arresting’dir. Yüksek etkinlikte partikül yakalayıcı anlamına gelir. Hepa filtreler, 0,3 mikrona kadar partikülleri %85 ve üzeri oranlarda havadan arındırabilen filtrelerdir. Hepa filtrelerden daha hassas ve %99,999 oranına sahip olan filtrelere ise ULPA filtre denir. Hepa ve ulpa filtreler bakım gerektirmeyen, özel liflerden oluşan ve kağıda benzer bir yapıya sahiptir. Bu filtrelerin belirli bir zaman dilimi içerisinde yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Hepa ve ulpa filtrelerin kullanıldığı ortam havası kirliliğine, kullanım sıklığına ve basınç kaybına bağlı olarak 6-12 ayda bir değiştirilmesi önerilir. Günümüzde ameliyathanelerde, hastahanelerde ve temiz oda uygulamalarında filtreleme performansı, güvenilirliği ve bakım gerektirmeyen yapısından dolayı hepa ve ulpa filtreler kullanılmaktadır. Hepa ve ulpa filtrelerin MDF, plastik veya metal çerçeveli modelleri mevcuttur.

  Torba Filtre Nedir?

  Sentetik elyaf malzemeden mamul torba filtreler, yüksek toz tutma kapasitesi ile üstün performans gösterirler. 500 mm ve 600 mm derinliklerinde imal edilen torba filtreler, özel ebatlarda da imal edilirler. Sentetik elyaflı torba filtreler, havalandırma sistemlerinde kullanılırlar. Hijyenik klima sisteminde ise büyük partiküllerin tutulması ve hepa filtrenin korunması amacıyla klima santralinin içine monte edilirler. Sentetik elyaflı torba filtreler G3 (EU4) – G4 (EU4) – F5 (EU5) – F6 (EU6) – F7(EU7) – F8 (EU8)- F9(EU9) sınıfında filtreleme yaparlar.
  Kaset Filtre Nedir?
  Kaset panel filtreler, kontrollü ve yenilenebilir özellikte özel ham elyaf harmanından yapılmıştır ve son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir. Etrafındaki koruma kafesi , filtreleme özelliğini darbe-lerden korumak amacıyla yerleştirilmiştir. Kaset panel filtreler G2 (EU2) – G3 (EU3) – G4(EU4) – F5 (EU5) sınıfındaki filtrelerdir. Kaset filtreler, selülozik esaslı ve fiber glass esaslı olarak üretilirler.

  Aktif Karbon Filtre Nedir?

  Aktif karbon filtrenin gaz moleküllerini yakalama ve tutma özelliği vardır. Aktif karbon filtrenin yüzeyi milyonlarca ufak gözenekten oluşmaktadır. Bu gözenekler sayesinde bir çok koku yayan zehirli gazlar yakalanır. Aktif karbon filtreler kullanıldığı ortam havası kirliliğine ve kullanım sıklığına bağlı olarak değiştirilmelidir. Örneğin, sigara içilen bir ortamda aktif karbon filtrelerin 3 ila 6 ayda bir değiştirilmesi gerekmektedir. Aktif granül karbon filtreler ağır kokuların oluştuğu mekanlarda koku tutucu filtre olarak kullanılırlar. Aktif granül karbon filtrelerde, filtre kirlendiğinde sadece granül karbonlar değiştirilir. Filtrenin hücrelerini değiştirmeye gerek yoktur.

  Sıkça Sorulan Sorular • Hangi filtreyi kullanmalıyım? Yukarıdaki filtre seçim çizelgesi bu konuda size yardımcı olacaktır. Ayrıca alperen@ alperen.com.tr mail adresimizden veya 0212 503 35 36 numaralı pbx telefonumuzdan bizlere ulaştığınızda müşteri temsilcilerimiz sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. • Filtreler ne zaman değiştirilmelidir? Filtrenin hava akımına karşı temizken oluşturduğu dirence başlangıç direnci veya basınç düşümü denir. Bu değer Pa (pascal) olarak ölçülür. Filtreler kirlendikçe bu değer artar. Direnç değeri önerilen son dirence ulaşan filtre değiştirilmelidir. Ön filtre ve torba filtreler için önerilen son direnç değerleri EN 779 Avrupa standartlarına göre belirlenmiş olup bu teknik değerleri www.alpfiltre.com adresindeki web sitemizde inceleyebilirsiniz. • Filtrelerin ömrü ne kadardır? Bu sorunun cevabı filtrelerin monte edildiği yerdeki havanın kirlilik oranına ve sisteminizin performansına bağlıdır. Havadaki kirleticilerin artması ya da eksilmesi ve mevsimler gibi faktörler de filtrenin ömrüne etki etmektedir. Deneyimlerimizi esas alarak kaset filtrelerin 2-3 ay, torba filtrelerin 4-6 ay, hepa filtrelerin de 6-12 ay ömürlü olduklarını söyleyebiliriz. • Hangi filtreler yıkanma özelliğine sahiptir? İç yapısı poliüretan veya metal olan ön filtreler yıkanabilir. Torba, hepa ve ulpa filtreler gözle görülmeyen partikülleri filtre liflerine moleküler çekim esasına göre çekip yapıştırarak filtrelemektedir. Bu tip filtrelerin temizlenmesi mümkün değildir, yenisi ile değiştirilmelidir. • Filtreler ile ilgili diğer sorularıma nasıl yanıt bulabilirim? HVAC filtre sistemleri ile ilgili her türlü teknik ve ticari taleplerinizin karşılanması için firmamızla irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Filtre seçimi konusunda soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Flexible Hava Kanalları resmi

  Flexible Hava Kanalları

  Flexible hava kanalları, paslanmaz, galvaniz sac, alüminyum, poliüretan veya diğer kanal çeşitlerinin uygulanamadığı yerlerde, havalandırma kanalları ile menfez kutularının arasında hava taşıyıcı hat olarak kullanılırlar. İzolasyonlu ve izolasyonsuz modelleri vardır. İzolasyonlu olan flexible hava kanalları, üzerine 25 mm kalınlığında ve 16 kg/m3 yoğunlukta cam yünü geçirilmiş ve dış yüzeyi, hava temasını ve yoğuşmayı önleyen cam elyaf takviyeli alüminyum + polyester laminasyonlu kılıf ile kaplanmıştır. Esnek hava kanalı olarak da isimlendirilen fleksible hava kanalları maksimum – 30 / +140 oC, 2500 Pa, 30 m/s çalışma şartlarına sahiptir. Flexible hava kanalları yangın esnasında zehirli gazlar çıkarmazlar. Isıtma, soğutma, havalandırma ve klima tesisatlarında kullanılırlar. Flexible hava kanalları ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Hava Damperleri resmi

  Hava Damperleri

  Hava damperlerimiz özel haddelenmiş alüminyum profilden imal edilmiştir. Havalandırma sistemlerinde kanaldaki hava miktarını ayarlamak için kullanılırlar. Manuel kullanıldığı gibi motor takılarak da kullanılabilir. İsteğinize bağlı olarak eloksal veya elektrostatik toz fırın boya ile boyanabilirler. Damper kanatlarının hareketlerini kontrol eden çark mekanizmasının dişlileri sert pvc’den imal edilmiştir. Dişliler kanatlarda ki yuvalarına geçirildikten sonra damper şasesi üzerine monte edilirler. Dişli mekanizması rahat çalışacak ve yataklar aşınmayacak şekilde yataklama yapılmıştır. Altıgen veya sekizgen çelik transmisyon mili ile damper motorundan veya elden gelen güç dişlilere aktarılır ve damperin hareketi sağlanır. Hava damperleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Hava Soğutmalı Chiller Sistemler resmi

  Hava Soğutmalı Chiller Sistemler

  Chiller su soğutma grupları, konutlarda ve endüstriyel ortamlarda suyu soğutmak amacıyla kullanılırlar. Chiller su soğutma grupları, modern, paket tipi özel tasarımı ve hızlı montaj kolaylığı ile merkezi sistemlerde tercih edilirler. Enerji tasarrufundan ödün vermeyerek yüksek verim sağlayan Alp chiller üniteleri hem endüstriyel hem de küçük alanlar için üretilen merkezi ısıtma ve soğutma ürünleriyle hayatınızın konforunu artırmaya devam etmektedir. Alp chiller grupları, çevre dostu soğutucu akışkanlarla çalışmaktadır. Mukavemetli yapısıyla da dikkat çeken Alp chiller üniteleri, kablolu uzaktan kumanda ile kontrol edilebilirler. Kumanda üzerinden hangi kompresörün çalıştığı, ne zaman devreye girip – çıktığı ve sıcaklık kontrolü rahatlıkla takip edilebilmektedir. Hata raporlama sistemi sayesinde chiller grubunun arızaları sistem kodları ile kumanda ve mikroprosesden rahatlıkla görülebilmektedir. İstenildiği takdirde bina otomasyon sistemlerine protokol bağlantısı yapılabilmektedir. Alp hava soğutmalı chiller grupları ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Hava Temizleme Santralleri resmi

  Hava Temizleme Santralleri

  Alp hava temizleme santralleri ızgara salonları, lokantalar ve yemek üretim tesislerinin bacasında oluşan duman ve kokuyu filtrelemek amacıyla tasarlanmışlardır. Gıda ürünlerini pişirirken oluşan duman ve kokunun tutulmasının yanında aynı zamanda sanayi tesislerinde oluşan yağ buharının filtrelenmesinde de oldukça etkilidir. Alp hava temizleme santrallerinde kullanılan elektrostatik filtrelerimizde % 0,3 mikron ve daha büyük partiküller %99’lara varan oranlarda filtre edilir ve gözle görünen duman tamamen havadan ayrıştırılır. Ayrıca kullanılacak karbon veya ozon esaslı ek filtreler ile rahatsız edici kokuların da önüne geçilir. Aktif elektrostatik filtreli hava temizleme ünitelerimiz restoranlarda, ızgara salonlarında, yemek üretim tesislerinde, laboratuvarlarda ve endüstri tesislerinde olduğu kadar, kirli hava oluşumuna sebep olan sigara odaları, kafeteryalar gibi duman ve kokunun istenmediği tüm mekanlarda kullanılır. Hava temizleme santralleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Hepa Filtre Kutuları resmi

  Hepa Filtre Kutuları

  Alp hepa filtre kutuları, hepa filtrelerin işlevini eksiksiz yapabilmesi ve hepa filtreden çıkan havanın homojen olarak steril mekana dağılımının sağlanması amacıyla üretilmiş havalandırma ekipmanlarıdır. Vidalı sıkıştırma aparatlarıyla Alp hepa filtre kutularına hepa filtre montajını ve demontajını yapmak oldukça kolaydır. Alp hepa filtre kutuları ameliyathaneler, yoğun bakım üniteleri, laboratuvarlar, temiz odalar, gıda sanayin, kimya sanayi, elektronik sanayi, film ve ses sanayi gibi hijyenik havalandırma sistemlerinin kullanıldığı tüm alanlarda kullanılırlar. CNC teknolojisi ile DKP sacdan imal edilen Alp hepa filtre kutularının gövdeleri sızdırmaz kaynaklıdır. Conta yuvaları ise eksiz ve kaynaksızdır. Alp hepa filtre kutularının hava giriş yönleri üstten veya yandan dairesel olarak üretilmektedir. Talebiniz doğrultusunda kutu girişine sızdırmaz damper uygulaması yapılmaktadır. Alp hepa kutularının iç ve dış yüzeyleri RAL 7045 elektrostatik boya ile boyanmıştır. Talebinize bağlı olarak hepa kutusu hava girişlerine klape uygulanmaktadır. Klape boyutları hepa filtre kutusu boğaz çaplarına uygun olarak imal edilmektedir. Alp hepa kutularında standart olarak 68, 78, 152 ve 292 mm yüksekliğindeki yoğun pileli Alp hepa filtreleri kullanılmaktadır. Hepa filtre kutuları ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Hepa ve Ulpa Filtreler resmi

  Hepa ve Ulpa Filtreler

  PHF · Panel Hepa Filtreler Kullanım Amacı : Son kademe yüksek etkili partikül tutucu filtre olarak kullanılır. Özellikleri : EN 1822 standartlarına göre yapılan test sonuçları ürünle birlikte kullanıcıya sunulur. Kullanım Alanı : Hassas filtrasyon gerektiren hastane, laboratuar, ilaç fabrikaları, temiz odalar, endüstriyel tesisler v.b yerlerde kullanılır. Üretim Şekli : Mikro cam elyaf kağıdının mini pile teknolojisi ile katlanarak çerçeve kenarları poliüretan esaslı yapıştırıcı ile kapatılan MDF veya alüminyum kasa içerisine yerleştirilerek üretilir. Verimlilik Sınıfı : H10 (EU10) – H13 (EU13) – H14(EU14) – U15(EU15) PHF / A : Alüminyum çerçeveli PHF / M : MDF çerçeveli HVF · Yüksek Debili Hepa Filtreler Kullanım Amacı : Son kademe yüksek debili partikül tutucu filtre olarak kullanılır. Özellikleri : EN 1822 standartlarına göre yapılan test sonuçları ürünle birlikte kullanıcıya sunulur. Kullanım Alanı : Yüksek debide hepa seviyesinde filtrasyon gerektiren ortamlarda kullanılır. Üretim Şekli : V şeklinde dizilmiş mikro cam elyaf kağıdının mini pile teknolojisi ile katlanarak çerçeve kenarları poliüretan esaslı yapıştırıcı ile kapatılan galvaniz kasa içerisine yerleştirilmesi şeklinde üretilir. Verimlilik Sınıfı : H10 (EU10) – H13 (EU13) – H14(EU14) – U15(EU15) HDF · Davlumbazlı Terminal Hepa Filtreler Kullanım Amacı : Son kademe yüksek partikül tutucu davlumbazlı filtre olarak kullanılır. Özellikleri : Tam sızdırmazlık ve kolay kullanım imkanı sağlar. EN 1822 standartlarına göre yapılan test sonuçları ürünle birlikte kullanıcıya sunulur. Kullanım Alanı : İlaç, elektronik, gıda, kimya ve çok yüksek derecede temiz hava gerektiren diğer endüstrilerde kullanılır. Üretim Şekli : T şeklindeki tavan profilleri arasına kolayca monte edilen, davlumbazlı sızdırmaz kasa içerisine yerleştirilmiş hepa filtreden üretilir. Verimlilik Sınıfı : H13 (EU13)- H14(EU14) – U15(EU15) HEPABOX · Hepa Kutuları Kullanım Amacı : Hepa filtre montajı için kullanılan hijyenik havalandırma ekipmanıdır. Özellikleri : Tam sızdırmazlık ve kolay kullanım imkanı sağlar. Hava girişi yanlardan veya üsttendir. DIN 1946/4’e göre test edilir ve %100 sızdırmazlık garantisi ile kullanıma sunulur. Kullanım Alanı : Hepa filtre uygulaması yapılacak tüm projelerde kullanılır. Üretim Şekli : Paslanmaz veya elektrostatik toz boyalı sacdan üretilir. Hepa ve ulpa filtreler ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Hijyenik Klima Santralleri resmi

  Hijyenik Klima Santralleri

  Alp hijyenik klima santralleri, ameliyathaneler, yoğun bakım odaları, aşı odaları, elektronik sanayi, optik sanayi, ilaç üretim tesisleri, gıda üretim tesisleri ve kimya sektörü gibi yüksek iç hava kalitesi (IAQ) ve partiküllerden arındırılmış ortam ihtiyacın olan, class 1 ile class 100.000 için US Federal Standart 209E, class 0 ile class 7 için EN 150 14644-I ve M1.5 ile M6.5 için Alman VDI 2803-V esaslarına göre sınıflandırılmış olan mekanların ihtiyaçları dikkate alınarak üretilmektedirler. Alp hijyenik klima santralleri, VDI 6022-1/3, DIN 1946-4 ve EN 13053 standartlarına uygundur. Santral içleri toz birikimine neden olabilecek çıkıntılardan arındırılıp düz satıhlar meydana getirilmiştir. EN 1186'ya göre filtre kaçak sınıfı F9 ve gövde sızdırmazlığı L2 sınıfına uygundur. İç ve dış sac cidarların birbiri ile temasını kesen silikon bant sayesinde ısı köprüsü oluşturmazlar ve yüzeylerinde yoğuşma oluşmaz. Alp hijyenik klima santralleri, hava debileri istenilen değerlere göre değişken olarak imal edilmektedir. Modüler yapıya sahip olan Alp hijyenik klima santralleri, steril olması gereken tüm mekanlar için 1.500 m3/h ve 100.000 m3/h debi aralığında üretilmektedir. Hijyenik klima santralleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Hijyenik Paket Tip Klima Santralleri resmi

  Hijyenik Paket Tip Klima Santralleri

  Alp hijyenik paket tip klima santralleri, steril olması istenen tüm mekanların tek bir ünite ile tüm havalandırma ve iklimlendirme ihtiyaçlarının karşılanması için tasarlanmıştır. Alp hijyenik paket klima santralleri, ameliyathaneler, yoğun bakım odaları, aşı odaları, elektronik sanayi, optik sanayi, ilaç üretim tesisleri, gıda üretim tesisleri ve kimya sektörü gibi yüksek iç hava kalitesi (IAQ) ve partiküllerden arındırılmış ortam ihtiyacın olan, class 1 ile class 100.000 için US Federal Standart 209E, class 0 ile class 7 için EN 150 14644-I ve M1.5 ile M6.5 için Alman VDI 2803-V esaslarına göre sınıflandırılmış olan mekanların ihtiyaçları dikkate alınarak üretilmektedirler. Hijyenik paket tip klima santrallerimizin hava debileri istenilen değerlere göre değişken olarak imal edilmektedir. Alp hijyenik paket tip klima santralleri; ameliyat odalarında anestezi sırasında açığa çıkan gazların ve diğer sebeplerden doğan kirlenmelerin taze hava ile yıkanarak giderilmesinde, taze hava ile ortama taşınabilecek kirlenme unsurlarının hepa öncesi yüksek kalitede filtrelenmesinde ,üfleme ve emiş havası kontrolü ile mekanın pozitif basınçta tutulması ve bu sayede yan hacimlerden doğabilecek kirlenmelerin önüne geçilmesinde,septik mekanların negatif basınçta tutulması yolu ile yan mahallere mikrobik geçişlerin engellenmesinde, sıcaklık ve nem değerlerinin belli hassasiyetlerle sağlanmasında ve aynı zamanda işletme maliyetleri açısından da ekonomi sağlamasında kullanılan cihazlardır. Hijyenik paket tip klima santralleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Hücreli Fanlar resmi

  Hücreli Fanlar

  Alp standart hücreli fanlar, karkası natural eloksallı alüminyum profilden ve plastik köşe elemanlarından imal edilmektedir. Hücre panelleri isteğe bağlı olarak 25 mm veya 42 mm kalınlığında olup dış cidar elektrostatik toz boyalı, iç cidar galvaniz sacdan imal edilmektedir. Yüksek verim ve enerji tasarrufu sağlayan 70 kg/m3 yoğunluğunda taş yünü dolu panelleri, modern karkas yapısı, statik ve dinamik balans ayarı yapılmış, sessiz, verimli çift emişli radyal özellikteki veya isteğinize göre plug özellikteki fanları sayesinde merkezi havalandırma uygulamalarının önemli bir parçasıdır. Elektrik motorlarımız 380V-50Hz / 60 Hz değerindedir. Alp standart hücreli fanlarda kullanılan fan-motor takımı ve titreşim sönümleyici aynı şase üzerindedir. Bu sistem sayesinde optimum debi ve basınç ayarları gerçekleştirilir. Tüm çift cidarlı paneller alüminyum karkasa vidalarla montelidir. Servis ve müdahale kapakları standart olarak, boşluksuz rijit menteşeli ve hava sızmasına müsaade etmeyecek şekilde sıkıştırma özelliğine sahip hücre içerisinde çıkıntı oluşturmayan klima santral kilit sistemi kullanılmıştır. Kapaklar karkas çerçevelerine sürtmeyecek şekilde çift cidarlı rijit yapıdadır. Hücrelerin altında 2 mm kalınlığında galvaniz sacdan, 180 mm yüksekliğinde boydan boya şase ayakları mevcuttur. Şase ayaklarının köşelerinde vinçle taşıma için mapa ve forkliftle taşıma için bıçak yuvaları bulunmaktadır. İsteğinize bağlı olarak mahal içine verilecek taze havanın kalitesini artırmak için kaba filtre veya kompakt filtre ilavesi yapılabilir. Alp standart tip hücreli fanlar, işyerleri, ofisler, kafeteryalar, marketler, restaurantlar, toplantı salonları, alışveriş merkezleri, hastaneler, mutfaklar, endüstriyel tesisler gibi mekanlarda ortam havasını tazelemek veya kirli havayı ortamdan uzaklaştırmak için kullanılırlar. Hücreli fanlar ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz. Exc Serisi Hücreli Fanların Kullanım Yerleri İşyerleri, ofisler, kafeteryalar, marketler, restaurantlar, toplantı salonları, alışveriş merkezleri, hastaneler, mutfaklar, endüstriyel tesisler, bankalar v.b hava sirkülasyonunun istendiği tüm mekanlarda kullanılırlar. Exc Serisi Hücreli Fanların Yapısı Alp ekonomik tip hücreli aspiratörlerimizin karkası natural eloksallı alüminyum profilden ve köşe elemanlarından imal edilmektedir. Hücre panelleri 25 mm kalınlığında olup dış cidar elektrostatiktoz boyalı, iç cidar galvaniz sacdan imal edilmektedir. İzolasyonlu panelleri, karkas yapısı, statik ve dinamik balans ayarı yapılmış, sessiz, verimli çift emişli radyal özellikteki fanları sayesindemerkezi havalandırma uygulamalarının vazgeçilmezidir. Elektrik motorlarımız standart olarak 380V-50Hz / 60 Hz değerindedir. Alp Exc serisi hücreli aspiratörlerinde kullanılan fan-motor takımında güç aktarımı kayış-kasnak tertibatıyla sağlanmaktadır. Bu seride çift emişli radyal fanlar kullanılmakta olup, elektrik motorufanın üstüne monte edilmiştir. Fan devirleri istenilen şekilde ayarlanarak optimum debi ve basınç ayarları gerçekleştirilir. Tüm çift cidarlı paneller alüminyum karkasa vidalarla montelidir. Servis ve müdahale kapakları standart olarak, hava sızmasına müsaade etmeyecek şekilde sıkıştırma özelliğine sahip mandallı yapıdadır. Hücrelerin altında 2 mm kalınlığındagalvaniz sacdan, 100 mm yüksekliğinde ayakları mevcuttur. İsteğinize bağlı olarak mahal içerisine verilecek taze havanın kalitesini artırmak için G3, G4, F7, F9 veya karbon filtre ilave etmek mümkündür. Exc-Proof Serisi Hücreli Fanlar Alp Exc-Proof serisi hücreli fanlar ise çift emişli radyal fanlar bakırdan yapılmış gövde emiş hunisinin sayesinde rotorla gövde arasında olası metal darbelerinde kıvılcım oluşumunu engelleyen exc-proof özelliktedir. Elektrik motorlarımız exc-proof özellikte ve 380V-50Hz / 60 Hz değerindedir. Exc-Proof Serisi Hücreli Fanların Kullanım Yerleri Alp Exc-Proof serisi hücreli fanlar sanayinin önde gelen sektörlerinden olan petro-kimya, ilaç, boya, gıda, ham pertol ve doğal gaz taşımacılığı gibi yerlerde kullanılır. Bu sektörlerdeki patlayıcı gazların varlığını düşünerek, exc-proof motor ve fan kullanılarak güvenlikten hiçbir taviz vermeden ve en doğru koruma sınıfında hücreli fanlar üretilmektedir. Exc-proof motorlar ve fanlar ortam sıcaklığı artarken çalışma sıcaklığını korumaktadır. En yüksek güvenlik standartlarını sağlayan exc-proof motorlu ve fanlı hücrelerimiz, patlayıcı maddelerin bulunduğu ortamlarda güvenle çalıştırılabilecek şekilde tasarlanmışlardır. Mutfak Tipi Hücreli Aspiratörler Alp Excm serisi mutfak tipi hücreli aspiratörler, endüstriyel mutfaklarda ve pişirme alanlarında pişirme esnasında çıkan sıcak, yağlı ve nemli havanın egzoz edilmesi amacı ile tasarlanmış cihazlardır. Mutfak tipi hücreli aspiratörlerimizin karkası natural eloksallı alüminyum profilden ve plastik köşe elemanlarından imal edilmektedir. Hücre panelleri isteğe bağlı olarak 25 mm veya 42 mm kalınlığındaolup dış cidar elektrostatik toz boyalı, iç cidar galvaniz sacdan imal edilmektedir. Yüksek verim ve enerji tasarrufu sağlayan 70 kg/m³ yoğunluğunda taş yünü dolu panelleri, modern karkasyapısı, statik ve dinamik balans ayarı yapılmış, sessiz, verimli plug özellikteki fanları sayesinde merkezi havalandırma uygulamalarının önemli bir parçasıdır. Elektrik motorlarımız standart olarak 380V-50Hz / 60 Hz değerindedir. Alp Excm serisi mutfak tipi hücreli aspiratörlerimizde fanın elektrik motor kısmı hava akımına maruz kalmayacak şekilde izolelidir. Mutfak aspiratörleri giriş bölümündeki yağ tutucu filtre sayesinde giriş havasının içerisindeki havanın yağ ve is parçacıklarını tutarak, atmosfere atılacak havanın temizlenmesi sağlanmıştır. Yağ tutucu filtre ve drenaj oluğu sayesinde yoğuşan yağın ve nemin drenaj edilmesi aynı zamanda kimyasal temizlik esnasında kullanılmış su ve kimyasalın drenaj edilmesi amacı ile tasarlanmış drenaj tavası ve drenaj çıkışı standart olarak cihaz üzerinde mevcuttur. Frekans invertörü ile çalışmaya uygundur. Tüm çift cidarlı paneller alüminyum karkasa vidalarla montelidir. Servis ve müdahale kapakları standart olarak, boşluksuz rijit menteşeli ve hava sızmasına müsaade etmeyecek şekilde sıkıştırma özelliğine sahip hücre içerisinde çıkıntı oluşturmayan klima santral kilidi, kapaklar karkas çerçevelerine sürtmeyecek şekilde çift cidarlı rijit yapıdadır. Hücrelerin altında 2 mm kalınlığında galvaniz sacdan şase ayakları ve altında titreşim sönümleyici plastik takozlar mevcuttur. Şase ayaklarında forkliftle taşımak için bıçak yuvaları bulunmaktadır. Hücreli fanlarımız ile ilgili her türlü teknik ve ticari taleplerinizin karşılanması için firmamızla irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.
  Fiyatlar için arayınız
  Isı Geri Kazanım Üniteleri resmi

  Isı Geri Kazanım Üniteleri

  Alp ısı geri kazanım üniteleri, taze hava ihtiyacı olan mekanlarda havalandırma yaparken enerji tasarrufu da sağlamak amacıyla üretilen cihazlardır. Isı geri kazanım üniteleri aynı zamanda sağladıkları enerji tasarrufu sayesinde kurulum maliyetini kısa sürede geri ödeyen cihazlardır. Isı geri kazanım üniteleri temel olarak, ortamdan dışarı atılan havadaki enerjiyi ortama verilen taze havaya ekleme prensibi ile çalışırlar. Isı geri kazanım ünitesi kullanılan bir mekanda havalandırma amacıyla, yazın ortamdaki soğutulmuş hava dışarı atılırken içeri alınacak taze hava soğutulur. Kışın ise ortamdaki sıcak hava dışarı atılırken içeri alınacak taze hava ısıtılır. Böylece %70′ e varan enerji tasarrufu elde edilir. Bu işlemleri yaparken ısı geri kazanım üniteleri herhangi bir enerji kaynağı kullanmazlar, havadan havaya ısı geri kazanımı sağlarlar. Isı geri kazanım ünitelerimizin diğer bir özelliği de taze hava temininden yoksun olan split veya değişken soğutucu debili sistemlerle beraber kullanılmalarıdır. Bu şekilde beraber kullanım neticesinde enerji tasarrufunun yanında mekanın ihtiyacı olan taze hava da karşılanmış olur. Isı geri kazanım üniteleri yıl boyunca kesintisiz kullanılırlar. Özellikle dış hava sıcaklığının çok soğuk veya çok sıcak olduğu bölgelerde ofisler, lokantalar, cafeler, sinemalar, hastaneler, derslikler, yatakhaneler, kapalı yüzme havuzları, matbaalar, atölyeler gibi yoğun taze hava ihtiyacı olan mekanlarda ideal havalandırma için kullanılırlar. Isı geri kazanım ünitelerimiz 250 m3/h’ten 7.000 m3/h’e kadar çok geniş bir uygulama aralığında üretilmektedir. Isı geri kazanım üniteleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Kanallı Tip Fancoil resmi

  Kanallı Tip Fancoil

  Fancoil Nedir ? Fancoil ünitesi, içerisinden sıcak veya soğuk suyun geçtiği, fanı ve serpantini olan sistem olarak tarif edilebilir. Fancoil ünitesi, bataryası, fanı ve filtresi bulunan bir ısıtma, soğutma cihazıdır. Merkezi ısıtma veya soğutma sistemlerinde kullanılırlar. Serpantinin içerisinden sıcak veya soğuk su geçirilir. Fancoil serpantininden soğuk su geçerse soğutma, sıcak su geçerse ısıtma sağlanır. Fancoil cihazlarının kontrol edilmesinde oda termostatları kullanılır. Fancoil üniteleri, konutlardan büyük alışveriş merkezlerine, spor salonlarına, rezidanslara, kamu binalarına kadar değişik yaşam alanlarında kullanılırlar. Fancoil cihazlarının kapasiteleri projeye göre değişiklik gösterir. Fancoil cihazlarının sessiz çalışması tercih edilir. Cihaz karşılaştırmalarında özellikle ses seviyesine dikkat edilmelidir. Fancoil seçimlerinde proje dizayn kriterleri mutlaka dikkate alınmalıdır. Fancoil cihazları kazan, ısı pompası veya heat pump chiller ile kullanıldığında kışın ısıtma yazın ise klima gibi serinletme yaparlar. Fancoil cihazlarını duvar tipi , kaset tipi , yer-tavan tipi ve kanallı tip olarak gruplandırabiliriz. Kanallı Tip Fancoil; Havayı bir noktadan menfez vasıtası ile emip başka bir noktadan yine menfez yardımıyla üfleyen ve hava kanalına bağlanabilen fancoil cihazlarını kanallı tip fancoil cihazı olarak isimlendirebiliriz. Kanallı tip fancoil cihazlarına taze hava bağlantısı yapılabilir. Genellikle otellerde, ofislerde, üretim alanlarında, plazalarda, rezidanslarda ve villalarda kullanılırlar. Kanallı tip fancoil üniteleri,ile havayı birden çok mekana dağıtabilirsiniz. Dolayısıyla kanallı tip fancoil ünitesi ile birden çok odayı ısıtmanız, soğutmanız veya havalandırmanız mümkündür. Kanallı tip fancoil üniteleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Kaset Tipi Fancoil resmi

  Kaset Tipi Fancoil

  Fancoil Nedir ? Fancoil ünitesi, içerisinden sıcak veya soğuk suyun geçtiği, fanı ve serpantini olan sistem olarak tarif edilebilir. Fancoil ünitesi, bataryası, fanı ve filtresi bulunan bir ısıtma, soğutma cihazıdır. Merkezi ısıtma veya soğutma sistemlerinde kullanılırlar. Serpantinin içerisinden sıcak veya soğuk su geçirilir. Fancoil serpantininden soğuk su geçerse soğutma, sıcak su geçerse ısıtma sağlanır. Fancoil cihazlarının kontrol edilmesinde oda termostatları kullanılır. Fancoil üniteleri, konutlardan büyük alışveriş merkezlerine, spor salonlarına, rezidanslara, kamu binalarına kadar değişik yaşam alanlarında kullanılırlar. Fancoil cihazlarının kapasiteleri projeye göre değişiklik gösterir. Fancoil cihazlarının sessiz çalışması tercih edilir. Cihaz karşılaştırmalarında özellikle ses seviyesine dikkat edilmelidir. Fancoil seçimlerinde proje dizayn kriterleri mutlaka dikkate alınmalıdır. Fancoil cihazları kazan, ısı pompası veya heat pump chiller ile kullanıldığında kışın ısıtma yazın ise klima gibi serinletme yaparlar. Fancoil cihazlarını duvar tipi , kaset tipi , yer-tavan tipi ve kanallı tip olarak gruplandırabiliriz. Kaset Tipi Fancoil Kaset tipi fancoilleri, standart asma tavan içerisine monte edilebilen, menfezli terminal üniteleri olarak tanımlayabiliriz. Kaset tipi fancoillerin dört yönlü ve iki yönlü olan modelleri vardır. Özellikle dekoratif alanlarda asma tavan uygulamaları için ideal cihazlardır . Kontrol diğer fancoil modellerinde olduğu gibi termostat üzerinden sağlamaktadır. Kaset tipi fancoil ünitelerinin 2.064 kcal/h ile 21.070 kcal/h arasında kapasiteleri bulunmaktadır. Kaset tipi fancoil üniteleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Kaynak Dumanı Filtre Üniteleri resmi

  Kaynak Dumanı Filtre Üniteleri

  Alp KXS Serisi Kaynak Dumanı Filtrasyon Üniteleri Alp KXS serisi kaynak dumanı filtreleme üniteleri, kaynak yapılması esnasında oluşan partikül ve gazları filtrelemek için tasarlanmışlardır. Alp kaynak dumanı filtrasyon üniteleri, kaynak makinalarında ve insan sağlığı için zararlı toz ve duman çıkışı bulunan çalışma ortamlarının havasının iyileştirilmesinde ve verimliliğin artırılmasında kullanılırlar. Alp kaynak dumanı filtrasyon üniteleri kaynak dumanını ve tozu etkili bir şekilde filtreler. Mikro Kurairil sistem elektrostatik filtreye sahip olan filtre ünitelerinin sarf malzeme maliyeti yok denecek kadar azdır. Metal ve plastik kaynağı gibi proseslerin sonucunda ortaya çıkan gazların filtre edilmesi için de güvenle kullanılırlar. 360 derece dönme özelliğine sahip akrobat kol kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Tekerlekleri sayesinde bir yerden diğer bir yere rahatlıkla hareket ettirilirler. Performanslı ve sessiz çalışan fanı ile ortamın konforunu bozmadan uzun süreli çalışabilirsiniz. Alp KXS serisi kaynak dumanı filtrasyon üniteleri filtre edilen havayı tekrar iç ortama verme özelliği sayesinde, dış ortama atılan egzost sistemlerine göre yüksek oranda enerji tasarrufu sağlar. Dış ortama kirli hava atılmadığı için çevre emisyonu oluşmaz. Alp KXS serisi kaynak dumanı filtrasyon üniteleri ihtiyacınıza göre istenilen kapasitelerde imal edilmektedir. Kaynak dumanı filtreleme üniteleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Klima Santralleri resmi

  Klima Santralleri

  Klima santralleri, okullar, oteller, plazalar, ofisler, çarşılar, alışveriş merkezleri, idari binalar, hastaneler, yemekhaneler, kafeteryalar, mutfaklar, çamaşırhaneler, sinemalar, toplantı salonları, çok amaçlı salonlar, yüzme havuzları, kütüphaneler, mağazalar, garajlar, depolar, laboratuvarlar, fabrikalar, atölyeler, imalathaneler, lokantalar, konutlar gibi yaşam mahallerinde ısıtma, soğutma, nemlendirme, nem alma, filtrasyon ve havalandırma amacıyla kullanılırlar. Projenize, mimari ve statik detaylarınız esas alınarak size özel olarak üretilen Alp klima santralleri %100 taze havalı, oransal taze havalı, karışım havalı, G4 filtreli, F7 filtreli, F9 filtreli hepa filtreli, ultraviyole üniteli, ozon üniteli, vantilatör hücreli, aspiratör hücreli, ısı geri kazanım üniteli, ön ısıtmalı, ısıtma bataryalı, soğutma bataryalı, doğalgazlı, paket tip, DX üniteli, hijyenik alt yapılı ve tam otomasyonlu gibi bir çok alternatifte imal edilebilirler. Alp klima santralleri, yüksek iç hava konforu istenen mekanların ihtiyaçları dikkate alınarak tasarlanmışlardır. Her türlü çalışma koşullarında tüm iç hava şartlandırma işlemlerini kolaylıkla yerine getirebilirler. Yıkanabilir bir iç yüzeye sahip olan santrallerimiz son derece kullanışlı bir yapıya sahiptirler. Alp klima santrallerinin hava debileri istenilen değerlere göre değişken olarak imal edilmektedir. Klima santralleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Laminar Air Flow Üniteleri resmi

  Laminar Air Flow Üniteleri

  Ameliyathane Tavan Üniteleri Alp laminar flow üniteleri paslanmaz çelik hava dağıtım kutusu, hepa filtreler, laminizatör olarak isimlendirilen transparan hava dağıtıcısı ve ameliyathane pendant lambası bağlantısından oluşur. Laminizatör ameliyat masasına doğru dikey bir hava akışı sağlar. Böylece hava akımı alanı içindeki mevcut partikül ve mikroorganizmalar ortamdan hemen uzaklaştırılarak ameliyat masası etrafında yüksek dereceli bir hava kalitesi sağlanır. Ameliyathaneler, ilaç endüstrisi, kimya endüstrisi, gıda üretimi, elektronik endüstrisi ve araştırma laboratuvarları gibi hassas uygulamalarda standartlarda belirtilen şartlara uygun bir havalandırma sistemi ancak laminar flow ünitelerinin kullanılması ile sağlanabilir. Laminar flow üfleme sistemleri havanın dağıtımı ve filtrelenmesindeki hijyenik havalandırma tekniği ve standartlarda belirtilen şartlara uygun gereksinimleri karşılar. Laminar flow ünitesi ameliyathane tavanında ameliyat masasının üstüne gelecek şekilde monte edilir. Ameliyathane hacimlerine gönderilmesi gereken minimum hava miktarı DIN 1964/4′ e göre 2400 m3/h olup bu miktarın en az %50’si taze hava olmak zorundadır. Laminizatör özel üretim tekstilden üretilir. Alüminyum çerçeve üzerine gerildikten sonra sabitlenen laminizatör plenum hücre içindeki yuvasına sabitlenmektedir. Laminizatörler hepa filtre değişimi veya periyodik bakım ve temizlik için kolayca sökülüp takılabilirler. Laminar air flow üniteleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Menfez Kutuları resmi

  Menfez Kutuları

  Plenum box Plenum box diğer ismiyle menfez kutusu, kare ve dikdörtgen menfezlerin montajında kullanılan ara havalandırma ekipmanıdır. Menfez kutusunun boğaz girişine yerleştirilen klape veya damper ile hava debisi ayarı yapılır. Menfez kutuları üfleme ve emiş kanallarında kullanılır. Alp menfez kutuları galvaniz sacdan izoleli veya izolesiz olarak iki ayrı modelde imal edilir. Hava girişi üstten veya yandan olabilir. Menfez kutuları havalandırma sistemlerinde havanın, difüzör veya menfezlerle homojen yönlendirilmesi amacıyla kullanılır. Genellikle asma tavan uygulamalarında kullanılır. Hava ayarı için menfez kutularına perforje sacdan klape takılabilir veya hava ayar damperi kullanılabilir. Difüzör veya menfezin kutuya montajı vida veya klipsle yapılabilir. Menfez kutusunun montajını rot veya askı aparatları ile yapmak mümkündür. Menfez kutuları ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Mobil Ozon Ünitesi 10gr resmi

  Mobil Ozon Ünitesi 10gr

  Ozonun Faydaları Nelerdir?

  • Ozon bilinen en güçlü oksidandır,
  • Çevreye zarar vermez, çevre dostudur,
  • Kimyasal madde içermez,
  • Kullanım sonrası tortu veya kalıntı bırakmaz, • Antibakteriyeldir.
  • Hemen etki eder, kalıntı bırakmaz,
  • Klordan 3.125 kat daha etkilidir,
  • Bakteri, küf, spor, jerm ve mantar oluşumunu engeller ve yok eder.
  • Klora oranla 3125 kat dahai etkilidir.
  • Havadan üreyen birçok bakterinin oluşumunu engeller,
  • Kimyasal maddelerden kalan atıkları yok eder,
  • Koku, bakteri, küf, spor, jerm ve mantarları anında okside eder,
  • Haşerat ve zararlıların çoğalmasını önler,
  • Gıdalarda kullanımı güvenlidir,
  • Depolanamaz, kullanım yerinde üretilir,
  • Mutlaka uzman tavsiyelerine uygun kullanılmalıdır.
  Dünya Sağlık Teşkilatı’nın 1979 yılında yayınlanan raporunda ozon ile sterilizasyon önerilmiştir.
  Alp ZFX Serisi Mobil Ozon Sistemleri

  Alp ZFX serisi mobil ozon ünitelerini eczaneler, ofisler, lokantalar, konutlar, işyerleri, ofisler, fabrikalar, ulaşım araçları gibi tüm kapalı mekanlarda kullanabilirsiniz.
  Mobil ozon sistemleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Mobil Ozon Ünitesi 20gr resmi

  Mobil Ozon Ünitesi 20gr

  Ozonun Faydaları Nelerdir?

  • Ozon bilinen en güçlü oksidandır,
  • Çevreye zarar vermez, çevre dostudur,
  • Kimyasal madde içermez,
  • Kullanım sonrası tortu veya kalıntı bırakmaz, • Antibakteriyeldir.
  • Hemen etki eder, kalıntı bırakmaz,
  • Klordan 3.125 kat daha etkilidir,
  • Bakteri, küf, spor, jerm ve mantar oluşumunu engeller ve yok eder.
  • Klora oranla 3125 kat dahai etkilidir.
  • Havadan üreyen birçok bakterinin oluşumunu engeller,
  • Kimyasal maddelerden kalan atıkları yok eder,
  • Koku, bakteri, küf, spor, jerm ve mantarları anında okside eder,
  • Haşerat ve zararlıların çoğalmasını önler,
  • Gıdalarda kullanımı güvenlidir,
  • Depolanamaz, kullanım yerinde üretilir,
  • Mutlaka uzman tavsiyelerine uygun kullanılmalıdır.
  Dünya Sağlık Teşkilatı’nın 1979 yılında yayınlanan raporunda ozon ile sterilizasyon önerilmiştir.
  Alp ZFX Serisi Mobil Ozon Sistemleri

  Alp ZFX serisi mobil ozon ünitelerini eczaneler, ofisler, lokantalar, konutlar, işyerleri, ofisler, fabrikalar, ulaşım araçları gibi tüm kapalı mekanlarda kullanabilirsiniz.
  Mobil ozon sistemleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Mutfak Havalandırma Ekoloji Üniteleri resmi

  Mutfak Havalandırma Ekoloji Üniteleri

  Alp ekoloji üniteleri, endüstriyel mutfaklarda oluşan yağ, duman ve isin filtre edilmesi amacıyla gerekli tüm ekipmanları tek bir ünite içerisinde toplayarak imal edilen hava temizleme sistemleridir. Alp ekoloji üniteleri, mutfaklarda oluşan yağ buharının filtrelenmesinde de oldukça etkilidir. Ekoloji ünitelerinin ana filtre grubunu oluşturan elektrostatik filtrelerde % 0,3 mikron ve daha büyük partiküller %99’lara varan oranlarda filtre edilir ve gözle görünen duman tamamen havadan ayrıştırılır. Ayrıca kullanılacak karbon veya ozon esaslı ek filtreler ile rahatsız edici kokuların da önüne geçilir. Alp aktif elektrostatik filtreli ekoloji üniteleri gıda ve sanayi dumanlarının yakalanmasında, solvent, kükürt, et, balık, çöp ve WC kokularının giderilmesinde %99′ kadar etkilidir. Ekoloji ünitelerimiz sizlerin ihtiyacına göre dizayn edilerek imal edilmektedir. CE, ISO 9001, TM, SSB ve TSE Hizmet Yeterlilik Belgelerine sahiptir. Alp aktif elektrostatik filtreli ekoloji üniteleri ortamdaki hava kirliliğinin yoğunluğuna ve oluşum şekline göre farklı uygulama seçenekleriyle mükemmel çözümler sunmaktadır. Elektrostatik filtreli ekoloji üniteleri sizlerin mimari dekorasyonunuza uygun ve ihtiyacınıza göre tasarlanarak imal edilmektedir. Mutfak havalandırma ekoloji üniteleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Nem Alma Santralleri resmi

  Nem Alma Santralleri

  Alp havuz kliması ve nem alma santralleri, kapalı yüzme havuzlarında oluşan aşırı nemi gidermek ve optimum konforu temin etmek için tasarlanmış klima santralleridir. Nem alma santrallerimizde soğutma grubu, nem alma grubu, havalandırma grubu ve kontrol panosu paket olarak imal edilmektedir. Nem alma santrallerimizin hücre yapısında, ALPKS tipi klima santrallerimizde olduğu gibi, özel çekilmiş alüminyum profiller ve çift cidarlı 45-50 mm kalınlıkta paneller kullanılmaktadır. Panellerin dış yüzeyleri PVC kaplı galvaniz sacdan, iç yüzeyleri ise sıcak daldırma galvanizli sacdan imal edilmektedir. Paneller ile profiller arasına neopren sızdırmazlık contaları konularak kendinden diş açan özel vidalarla bağlanmaktadırlar. Alp nem alma santrallerinde, ısıtıcı ve soğutucu bataryalar, vantilatör, aspiratör, damla tutucular, filtreler, menteşeli ve kilitli kapılar, gözetleme camları standart olarak bulunmaktadır. Nem alma santralleri kışın çalışırken, dış havanın mutlak neminin havuz mahallinin mutlak neminden düşük olduğu durumlarda dış havayı kullanmak suretiyle mahal bağıl nemini istenen seviyede tutar. Bu esnada soğutma için herhangi bir prosesi çalıştırmaya ihtiyaç duymaz ve enerji tasarrufu yapar. Ayrıca ısıtma borusu egzost edilen havanın ısısının belirli bir yüzdesini geri kazanır. İhtiyaç duyulan ısı ilavesi ise ısıtıcı batarya ile geçekleştirilir. Kıştan yaza geçiş dönemlerinde iç hava sirküle edilerek evaporatör ve konderserden geçirilir ve mutlak nem azaltılır. Bu durumda sistem %100 iç hava ile çalışır. Sistem mahallin aşırı soğumasına engel olmak için belirli aralıklarla ısıtma işlemi yapar. Bu çalışma şekli belirli oranda dış hava ihtiyacının olmadığı kış mevsimi gece çalışmalarında da uygulanır. Havuz nem alma santralleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Panel Filtreler Ön Filtreler resmi

  Panel Filtreler Ön Filtreler

  FCF · Fan Coil Filtreleri Kullanım amacı : Toz tutucu ön filtre olarak kullanılır. Özellikleri : Düşük verimlilikte ve düşük basınç kaybında da filtrasyo sağlamaktadır. Kullanım alanı : Fan coil üniteleri ve havalandırma cihazlarında kullanılır. Üretim şekli : İstenilen ölçülerde, sentetik filtre malzemesi veya yıkanabilir poliüretan malzemeden üretilir. Verimlilik sınıfı : G2 (EU2) – G3 (EU3) FCF / S : Sentetik elyaf FCF /P : Poliüretan (yıkanabilir) PMF · Panel Metal Filtreler Kullanım amacı : Yağ tutucu, yıkanabilir ön filtre olarak kullanılır. Özellikleri : Yağ tutma özelliğine ve uzun kullanım ömrüne sahiptir. Kullanım alanı : Mutfak davlumbazları ve havalandırma sistemlerinde kullanılır. Üretim şekli : İstenilen ölçülerde, ince gözenekli metal örgü teli kullanılarak galvaniz sac veya alüminyum çerçeveden üretilir. Verimlilik Sınıfı : G1 (EU1) – G2 (EU2) PMF / A : Alüminyum tel iç yapılı, galvaniz çerçeveli PMF / G : Galvaniz tel örgü iç yapılı, galvaniz çerçeveli PKF · Panel Kaset Filtre Kullanım amacı : Toz tutucu ön filtre olarak kullanılır. Özellikleri : Düşük basınç kaybı ve yüksek toz tutma özelliğine sahiptir. Kullanım alanı : Havalandırma sistemlerinde kullanılır. Üretim şekli : İstenilen ölçülerde, sentetik filtre malzemesi kafes tel ile desteklenerek metal veya karton çerçeve içerisine yerleştirilir. Verimlilik sınıfı : G2 (EU2) – G3 (EU3) – G4 (EU4) PKF / K : Karton Çerçeveli PKF / M : Metal Çerçeveli STF · Sentetik Torba Filtreler Kullanım amacı : Yüksek toz tutma kapasiteli ön filtre olarak kullanılır. Özellikleri : Cepli model olup, güç çalışma şartlarında yüksek performans gösterir. Kullanım alanı : Havalandırma sistemlerinde kullanılır. Üretim şekli : İstenilen ölçülerde, galvaniz çerçeve içerisine monte edilmiş sentetik elyaf filtre malzemesinden üretilir. Verimlilik Sınıfı : G3 (EU3) – G4 (EU4) Panel filtreler ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  PRİZMATİK HAVA KANALLARI resmi

  PRİZMATİK HAVA KANALLARI

  Havanın taşınması amacıyla üretilen metal hava kanalları, galvaniz, dkp, paslanmaz veya alüminyum levha olmak üzere dört ayrı malzemeden darbelere dayanıklı ve sızdırmaz özellikli olarak imal edilir. Kanal, dirsek, şekilli parçalar ve diğer tüm branşmanların malzemesi EN 10142′ ye imalatı TS-EN 1505′ e uygundur. Ayrıca birleştirme ekipmanı olarak TUV belgeli yüksek mukavemetli, sızdırmaz özellikli flanş ve köşe parçaları kullanılmaktadır. Kanal ve fittings malzemeleri, bilgisayara verilen ölçülerde yüksek hassasiyetle fireyi en aza indirecek şekilde otomatik olarak plazma tezgahında kesilir. Tüm hava kanalları, dirsekler ve redüksiyonlar otomatik kenet makinesi ile el işçiliği olmaksızın kapatılır. Üretim sonrası elastik kimyasal silikon ile sızdırmazlık sağlanır. Punta noktaları paslanmaya karşı kromla boyanır. Üretilen parçaların her biri hat ve pozisyon numaralarına göre etiketlenir. Bu işlem montajda çok büyük kolaylık sağlar. Üretimde kullandığımız TUV belgeli flanş, özel dizaynı sayesinde yüksek sızdırmazlığa sahiptir. Bu sayede kanallarımız SMACNA C Class yüksek sızdırmazlık özelliğine ulaşmaktadır. Klima santrali ile üfleme ve emiş menfezlerinin arasına hava taşıyıcı hat olarak monte edilen metal hava kanallarımız isteğinize bağlı olarak alçıpan vb dekoratif malzeme ile kaplanabilirler. Metal hava kanalları ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Ram Bacası Filtrasyon Santralleri resmi

  Ram Bacası Filtrasyon Santralleri

  İşletmenizdeki duman ve koku sorununu ortadan kaldırmak amacıyla tasarlanan ve imal edilen Alp RXC serisi elektrostatik filtreli endüstriyel hava temizleme santralleri ile havayı temizlemede %99’a kadar etkilidirler. Endüstriyel hava temizleme santrallerimiz havayı her türlü dumandan, kokudan, isten, tozdan ve yağdan arındırmak için tasarlanmışlardır. Güçlü statik yapıya sahip, taşınabilir özellikte olan elektrostatik filtreli endüstriyel hava temizleme santrallerimizi toz, yağ ve dumanın istenmediği tüm mekanlarda güvenle kullanabilirsiniz. Alperen imzası ile Türkiye’de üretilen ve Mikro Kurairil sisteme sahip Alp endüstriyel hava temizleme santrallerimiz ile artık imalatınıza duman ve koku sorunu olmadan devam edeceksiniz. Alperen, mevcut sisteminize adapte edilebilen ve resmi kriterleri sorunsuzca sağlayan elektrostatik filtreli endüstriyel hava temizleme santralleri ile dumansız ve kokusuz bir işyerinin özlemini çeken tüm müşterilerine kesin çözüm sunuyor. Alp RXC serisi hava temizleme santrallerinde kullanılan özel tasarımlı elektrostatik filtreler ile duman ve yağdan, uzun ömürlü UVC filtre ve aktif ozon filtreler sayesinde ise istenmeyen kokulardan hemen kurtulacaksınız. Tasarımı, projelendirilmesi ve üretimi Alperen tarafından yapılan Alp elektrostatik filtrelerde kullanılan plaka sistemi Alperen adına patentlidir. Modüler yapıya sahip dizaynı sayesinde mevcut havalandırma sisteminize kolaylıkla monte edebilirsiniz. RXC serisi endüstriyel hava temizleme santralleri yüksek basınçlı özel solüsyonlu, alarmlı, çift termokpullu, geniş açılı nozullerle donatılmış yangın söndürme sistemine sahiptir. RXC serisi endüstriyel hava temizleme santralleri, ön filtre üniteleri, nem tutma ünitesi, ısı geri kazanım ünitesi, ara filtre üniteleri, elektrostatik filtre üniteleri, ozon filtre üniteleri, plazma filtre üniteleri, mikser ünitesi, aktif drenaj tesisatı ünitesi, otomatik yangın koruma ve söndürme ünitesi ve otomatik damper üniteleri ile %90’a kadar verimlidir. Alp endütriyel hava temizleme santralleri resmî kurumların istediği teknik şartlara uyumlu ve CE, TSE Hizmet Yeterlilik, ISO 9001:2015, Türk Malı, Sanayi Sicil ve Türk Patent Kurumu belgelerine sahiptir. Ram bacası filtrasyon santralleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Rooftop Klima Santralleri resmi

  Rooftop Klima Santralleri

  Çatı tipi paket klimalar Alp çatı tipi paket klimalar, alışveriş merkezleri, hipermarketler, sinemalar, ofisler, kantinler, ofisler, eğitim kurumları ve restoranlar gibi mekanların ısıtma, soğutma , havalandırma ve iklimlendirme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ısı pompalı olarak tasarlanmış ünitelerdir. Rooftop klimalar olarak da isimlendirilen çatı tipi paket tipi klimalarda iç ünite ve dış ünite tek ünite haline getirilmiştir. İkinci bir ünitesi yoktur. Az yer kaplaması, hava debisinin yüksekliği gibi nedenlerden dolayı tercih edilirler. Elektrik enerjisi ile çalışırlar. Isıtma ve soğutma özellikleri vardır. Hava kanalları aracılığı ile istenilen mekanlara şartlandırılmış hava dağılımı yapılır. Geri dönüşümlü ortam havası ile çalışabildiği gibi %100 taze hava ile de çalışabilirler. Alp çatı tipi paket klima cihazları, dış ortam montajına uygun olarak elektrostatik boyalı galvaniz saçtan imal edilmiştir. Koşullandırılmış havayla temasta olan bölüme kolay erişilebilen, tamamen temizlenebilen, dış ortamda ısı kaybını en aza indiren ve cihazın hem içinde hem de dışında yoğuşmayı önlemek amacıyla izole edilmiş metal yüzeylerden oluşmuştur. Kondenser fanları standard olarak değişken hız kontrollü üretilir. Böylelikle hem düşük dış ortam sıcaklıklarında soğutma modunda hem de yüksek dış ortam sıcaklıklarında ısıtma modunda çalışmaya olanak sağlar. Üniteler R410A soğutucu akışkanlı, tüm versiyonlar montajlı ve fabrikada test edilmiş paketli ünite halinde teslim edilirler. Rooftop klima sistemleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Rulo Filtreler resmi

  Rulo Filtreler

  CBT • Cam Elyaf Boya Tutucular Kullanım amacı; Kuru tip, toz tutucu, ön filtre olarak kullanılır. Özellikleri; Yüksek toz tutma kapasitesine sahiptir. Kullanım alanı; Boyahanelerde, boya kabinlerinde, kompresörlerde ve endüstriyel havalandırma sistemlerinde rulo halinde veya panellere yerleştirilerek kullanılır. Üretim şekli; Standart rulolar halinde, çok ince cam liflerinden mamul paint stop filtre malzemesinden üretilir. Verimlilik sınıfı; G2 (EU2) – G3 EU3) SER • Sentetik Elyaf Rulolar Kullanım amacı; Düşük basınç kayıplı, toz tutucu, ön filtre olarak kullanılır. Özellikleri; Yüksek toz tutma kapasitesine sahiptir. Kullanım alanı; Havalandırma sistemlerinde panellere yerleştirilerek kullanılır. Üretim şekli; Standart rulolar halinde, %100 polyester liflerden non wonen yapıda üretilir. Verimlilik sınıfı; G2 (EU2) – G3 (EU3) – G4 (EU4) – F5(EU5) MTF 600 S • Mumlu Tavan Filtresi Kullanım amacı; Düşük basınç kayıplı, toz tutucu filtre olarak kullanılır. Özellikleri; Yüksek yoğunlukta olup hasır örgü ile desteklenmiştir. Kullanım alanı; Boya kabini tavanlarında kullanılır. Üretim şekli; Rulolar halinde tüm katmanları ısıl işlemle birbirine yapıştırılmış sentetik liflerden mumlu veya mumsuz üretilir. Verimlilik sınıfı; F5 (EU5) PYF • Poliüretan Yıkanabilir Filtre Kullanım amacı; Toz tutucu ön filtre olarak kullanılır. Özellikleri;Yıkanabilir filtrelerdir. Kullanım alanı; Merkezi havalandırma sistemlerinde ve fan coillerde ön filtre olarak kullanılır. Üretim ekliş; Standart plakalar halinde veya istenilen ölçülerde gözenekli poliüretandan üretilir. Verimlilik sınıfı; G2 (EU2) – G3 (EU3) YBT • Yaş Boya Tutucular Kullanım amacı; Boya tutucu filtre olarak kullanılır. Özellikleri; Boya vb. sıvı partikülleri etkili bir şekilde tutan filtredir. Kullanım alanı; Gemi, plastik, gıda, tarım, metal ve ahşap sanayinde kullanılır. Üretim şekli; Standart ölçülerde kutular halinde, pilelenerek birbirine yapıştırılmış neme dayanıklı, iki katlı kraft kağıdından üretilir. Rulo filtreler ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Sıcak – Soğuk Hava Apareyleri resmi

  Sıcak – Soğuk Hava Apareyleri

  Alp sıcak-soğuk hava apareylerinde doğrudan motora bağlı, dinamik olarak balanslı, sessiz ve titreşimsiz yüksek kapasiteli fan bulunmaktadır. Ünitenin kasası, dışı elektrostatik toz boyalı galvaniz sacdan ve mukavemetli olarak tasarlanmıştır. Ünitenin içinde ısıtma kapasitelerine uygun iki veya üç sıra bakır boru üzerine dizilmiş alüminyum kanatlı sulu batarya bulunmaktadır. Hava üfleme ve hava emiş tarafında bulunan panjurlar dekoratiftir. Batarya lamel hatveleri ısıtma kapasitesine göre optimum noktada seçilmiştir. Kasa içi hava basınç kayıpları kasanın tasarımı sayesinde azaltılmıştır. Yüksek kapasiteli fanları ve aerodinamik panjur kanat yapısı sayesinde maksimum üfleme uzaklıkları elde edilmiştir. Alp duvar tipi sıcak-soğuk hava apareylerinin montajı için askı ayakları standart olarak verilmektedir. Ayaklar apareylerle uyumlu elektrostatik toz boyalıdır ve aparey ağırlığını taşıyacak şekilde tasarlanmışlardır. Ayaklara duvara montajı kolaylaştırmak için standart delikler açılmıştır. Alp hava apareylerinde oda termostatı kullanılabilir. Sıcaklık derecesi termostat üzerinden ayarlanabilir. Ayarlanan sıcaklığa erişildiğinde aparey fanı durur. Sıcaklık düştüğünde fan tekrar çalışır. Alp sıcak-soğuk hava apareyleri, yüksek ısıtma kapasiteleri, ekonomik oluşları, güvenli oluşları ile pratik çözümler sunar. Spor salonları, üretim alanları, toplantı salonları, depolar, süpermarketler gibi mekanlar için uygundur. Alp sıcak-soğuk hava apareyleri kullanıcı dostudur. Alp sıcak-soğuk hava apareyleri ile ısıtma yapmak için binanızdaki kalorifer tesisatından çekeceğiniz suyla ya da işletmenizde mevcut olan sıcak su veya buhar kazanına bağlayarak kullanabilirsiniz. Soğutma yapmak için ise chiller tesisatına bağlayabilirsiniz. Mukavemetli yapısı ile sorunsuz çalışır. Sıcak-soğuk hava apareyleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Sıcak Hava Apareyleri resmi

  Sıcak Hava Apareyleri

  Alp sıcak hava apareylerinde doğrudan motora bağlı, dinamik olarak balanslı, sessiz ve titreşimsiz yüksek kapasiteli fan bulunmaktadır. Ünitenin kasası, dışı elektrostatik toz boyalı galvaniz sacdan ve mukavemetli olarak tasarlanmıştır. Ünitenin içinde ısıtma kapasitelerine uygun iki veya üç sıra bakır boru üzerine dizilmiş alüminyum kanatlı sulu batarya bulunmaktadır. Hava üfleme ve hava emiş tarafında bulunan panjurlar dekoratiftir. Batarya lamel hatveleri ısıtma kapasitesine göre optimum noktada seçilmiştir. Kasa içi hava basınç kayıpları kasanın tasarımı sayesinde azaltılmıştır. Yüksek kapasiteli fanları ve aerodinamik panjur kanat yapısı sayesinde maksimum üfleme uzaklıkları elde edilmiştir. Alp duvar tipi sıcak hava apareylerinin montajı için askı ayakları standart olarak verilmektedir. Ayaklar apareylerle uyumlu elektrostatik toz boyalıdır ve aparey ağırlığını taşıyacak şekilde tasarlanmışlardır. Ayaklara duvara montajı kolaylaştırmak için standart delikler açılmıştır. Alp hava apareylerinde oda termostatı kullanılabilir. Sıcaklık derecesi termostat üzerinden ayarlanabilir. Ayarlanan sıcaklığa erişildiğinde aparey fanı durur. Sıcaklık düştüğünde fan tekrar çalışır. Alp sıcak hava apareyleri, yüksek ısıtma kapasiteleri, ekonomik oluşları, güvenli oluşları ile pratik çözümler sunar. Spor salonları, üretim alanları, toplantı salonları, depolar, süpermarketler gibi mekanlar için uygundur. Alp sıcak hava apareyleri kullanıcı dostudur. Alp sıcak hava apareylerini binanızdaki kalorifer tesisatından çekeceğiniz suyla ya da işletmenizde mevcut olan sıcak su veya buhar kazanına bağlayarak kullanabilirsiniz. Mukavemetli yapısı ile sorunsuz çalışır. Sıcak hava apareyleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Sığınak Santralleri resmi

  Sığınak Santralleri

  Alp Sığınak Santrallerinin karkası natural eloksallı alüminyum profilden ve köşe elemanlarından imal edilmektedir. Hücre panelleri 42 mm kalınlığında olup dış cidar elektrostatik toz boyalı, iç cidar galvaniz sacdan imal edilmektedir. Cidar arası 70 kg/m³ yoğunluğunda taş yünü ile doludur. Müşteri isteğine bağlı olarak x ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için hücre içi duvarlar 1,20 mm kalınlığında kurşun levhalarla kaplanır. Alp Sığınak Santrallerinde kullanılan fanlar statik ve dinamik balans ayarı yapılmış, sessiz, verimli çift emişli geriye eğik seyrek kanatlı radyal özelliktedir. Elektrik motorları 380V-50 / 60 Hz değerindedir. Tüm çift cidarlı paneller alüminyum karkasa vidalarla montelidir. Servis ve müdahale kapakları standart olarak, boşluksuz rijit menteşeli ve hava sızmasına müsaade etmeyecek şekilde sıkıştırma özelliğine sahiptir. Hücre içerisinde çıkıntı oluşturmayan klima santral kilit sistemi kullanılmıştır. Kapaklar karkas çerçevelerine sürtmeyecek şekilde çift cidarlı rijit yapıdadır. Motor bağlantı kabloları hücre dışındaki buat kutusuna alınmıştır. Hücrelerin altında 2 mm kalınlığında galvaniz sacdan, 180 mm yüksekliğinde boydan boya şase ayakları mevcuttur. Şase ayaklarının köşelerinde vinçle taşıma için mapa ve forkliftletaşıma için bıçak yuvaları bulunmaktadır. Dışarıdaki havanın radyasyon, biyolojik veya kimyasal toz ve parçalar ile kirli olduğu durumlarda hava G4 panel filtre, F7 torba filtre, radyoaktif nükleer filtre, kurşun seperatör ve aktif karbon filtreden geçecek, normal zamanlarda ise sadece G4 panel filtreden geçip havalandırma yapabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Alp Sığınak Santrallerinin acil durum ve normal zaman damperleri yay geri dönüşlü ve on/off kontrollü servo motora sahiptir. Santralin hangi konumda çalışması isteniyorsa ilgili pozisyon damperi açılır ve diğer damper kapalı konuma geçer. Bu sayede normal kullanım zamanlarında özel filtrelerden hava geçmediği için bu filtreler korunmuş olur. Sığınak santralleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  SMX Elektrostatik Filtreler resmi

  SMX Elektrostatik Filtreler

  Elektrostatik Filtreler

  İşletmesinde, duman ve koku ile başı dertte olanlar, müjde! Duman ve koku sorunu olmadan çalışmanız artık mümkün! Duman ve kokudan artık kurtulun! Alp aktif elektrostatik filtreler gıda ürünlerini pişirirken oluşan duman ve kokunun tutulmasının yanında aynı zamanda sanayi tesislerinde oluşan yağ buharının filtrelenmesinde de oldukça etkilidir. Elektrostatik filtrelerimizde % 0,3 mikron ve daha büyük partiküller %99’lara varan oranlarda filtre edilir ve gözle görünen duman tamamen havadan ayrıştırılır. Ayrıca kullanılacak karbon veya ozon esaslı ek filtreler ile rahatsız edici kokuların da önüne geçilir.

  Elektrostatik Filtre Nedir?

  Havada bulunan toz, is, duman ve yağ gibi partikülleri yüksek gerilim kullanarak korona deşarjı prensibiyle havadan ayrıştıran sistemlere elektrostatik filtre denir. Üretim aşamalarında oluşan yağ dumanları ve istenmeyen kokular çalışanların sağlığı ve çevre için ciddi riskler oluşturduğu gibi, makinaların ve ürünlerin kalitesini de etkilemektedir.
  ✓ Dumanla ve kokuyla başınız dertte mi?
  ✓ Gelen şikayetlerden bıktınız mı?
  ✓ İş yerinizin kapanma riski mi var?
  ✓ İstediğiniz gibi çalışamıyor musunuz?
  ✓ Dumansız ve kokusuz bir iş yeri mi hayal ediyorsunuz?
  ✓ Şimdiye kadar denedikleriniz işe yaramadı mı?
  ✓ Sorunsuz bir filtre sistemi mi arıyorsunuz?
  ✓ Komşularınızı rahatsız etmeden huzurla çalışmak mı istiyorsunuz?
  ✓ Filtre değişim maliyeti olmayan, ekonomik ve sorunsuz bir filtre sistemi mi arıyorsunuz?
  ✓ Teknik destek sorunu olmayan güvenilir bir firma mı arıyorsunuz?
  Cevabınız “evet” ise doğru yerdesiniz.

  Elektrostatik Filtrenin Kullanım Alanları

  Alp elektrostatik filtreli hava temizleme üniteleri, tüm endüstriyel alanlarda, laboratuvar ortamı ve gıda üretimi yapılan çalışma alanlarında ve yemekhanelerde kullanıldığı gibi, kirli hava oluşumuna sebep olan sigara odaları, kafeteryalar gibi duman ve kokunun istenmediği tüm mekanlarda da kullanılır.

  Alp elektrostatik filtreler;

  Duman ve kokuyu filtrelemek amacıyla tüm mekanlarda kullanılır.
  Yağı, dumanı, tozu ve kokuyu etkili biçimde filtreler.
  Kanallarınızda ve bacanızda yağ birikmesini engeller.
  İstenmeyen duman ve kokulardan sizi kurtarır.
  Çevreyi rahatsız etmeden yüksek kapasitede çalışmanızı sağlar.
  İş güvenliğinizi ve müşterilerinizin memnuniyetini artırır.
  İş güvenliğinizi ve müşterilerinizin memnuniyetini artırır.
  Kolay temizlenen filtrelerini uzun yıllar kullanabilirsiniz.
  Resmi kuruluşların istediği teknik şartlara uyumludur.
  CE, TSEHYB, ISO 9001:2008, TM ve SSB belgelerine sahiptir

  Aktif elektrostatik filtreli hava temizleme cihazlarımız gıda ve sanayi dumanlarının yakalanmasında, solvent, kükürt, et, balık, çöp ve WC kokularının giderilmesinde %99′ kadar etkilidir. Hava temizleme santrallerimiz sizlerin ihtiyacına göre dizayn edilerek imal edilmektedir. Santrallerimiz CE, ISO 9001, TM, SSB ve TSE Hizmet Yeterlilik Belgelerine sahiptir. Elektrostatik filtre ve elektrostatik filtreli hava temizleme santrallerimizin tüm ekipmanları İstanbul fabrikamızda sahasında uzman mühendislerimiz tarafından tasarlandıktan sonra imalat personelimiz tarafından %100 yerli sermaye ile firmamıza ait CNC makinalarda üretilmektedir.

  Elektrostatik Filtre Fiyatları
  Elektrostatik filtreler mutlaka ön ve arka filtre grupları ile birlikte tasarlanmalı ve ihtiyacınıza göre fiyatlandırılmalıdır. Sadece elektrostatik filtre fiyatı almak veya elektrostatik filtreyi ön ve arka filtre grupları olmadan kullanmak istenilen sonucu vermeyecektir.
  Elektrostatik filtrenin kapasite hesabını yaparken iki ana unsur dikkate alınmalıdır. Bunlardan birincisi hava debisi ve hava hızıdır. İkincisi ise filtre edilecek duman veya partikülün yoğunluğudur. Bu iki ana unsur dikkate alınmadan, fiyat eksenli oluşturulan sistem, istenilen sonucu veremeyeceği gibi, istenmeyen birçok gereksiz ek maliyet ile sizi karşı karşıya bırakacaktır.
  Elektrostatik filtreler, periyodik bakımları yapılmadığı zaman istenmeyen sarf malzeme maliyetleri oluşturabilirler. Elektrostatik filtre satın almadan önce sarf malzeme maliyetleri hakkında da bilgi almanızı öneririz. Düşük bedelle satın aldığınız için kar ettiğinizi düşündüğünüz bir elektrostatik filtre sistemi, kullanmaya başladığınızda tahmin edemeyeceğiniz değerlerde yüksek sarf malzeme ve servis maliyetleri ile sizi karşı karşıya bırakabilir.
  Elektrostatik filtre sistemi satın alırken, sorun yaşamamak ve gereksiz ek maliyetlerle karşı karşıya kalmamak için, ucuz fiyatı esas alan hazır filtre kullanmak yerine, filtre sistemini sizin ihtiyacınıza göre doğru tasarlayabilen, filtre sayısı, filtre kesiti, hava debisi ve basınç kaybı hesaplarını doğru yapabilen, uluslararası güçlü referanslara sahip, işinin uzmanı bir firma ile çalışmanızı öneririz.
  ✓ Duman ve kokudan dolayı ceza kesilme ihtimali olan, komşularınızın, müşterilerinizin ve çalışanlarınızın rahatsızlık hissettiği bir işyerinin sahibi olmak istemezsiniz değil mi?
  ✓ Duman ve kokudan dolayı şikâyet edilmek, müşteri kaybetmek, çalışamamak, zarar etmek veya ceza ödemek istemezsiniz değil mi?
  Siz de;
  Dumansız ve kokusuz bir işyerine sahip olun!
  Dumansız ve kokusuz bir işyerine sahip olmanın gururunu yaşayın
  Dumansız ve kokusuz bir işyerine sahip olmak için doğru yatırımı yapın!
  Siz de Alp elektrostatik filtre siparişi verin!
  ✓ Duman ve koku sorunundan sizi hemen kurtaracak olan, iade garantili, yerli üretim filtre sistemimizi denemeye ne dersiniz?
  ✓ İddia ediyoruz duman ve kokudan hemen kurtulacaksınız!
  ✓ Metal filtreli, elektrostatik filtreli ve aktif karbon filtreli ünitelerimizle duman ve kokudan siz de kurtulun!
  Bütçenizi yormadan satın alabilmek için tüm KREDİ KARTLARINA taksit yaptırabilir veya %1 KDV’li LEASING kullanabilirsiniz.
  Siz de işletmenizdeki duman ve koku sorunundan kurtulmak için bizi hemen arayarak kampanyamızdan faydalanabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Standart Klima Santralleri resmi

  Standart Klima Santralleri

  Klima santralleri, okullar, oteller, plazalar, ofisler, çarşılar, alışveriş merkezleri, idari binalar, hastaneler, yemekhaneler, kafeteryalar, mutfaklar, çamaşırhaneler, sinemalar, toplantı salonları, çok amaçlı salonlar, yüzme havuzları, kütüphaneler, mağazalar, garajlar, depolar, laboratuvarlar, fabrikalar, atölyeler, imalathaneler, lokantalar, konutlar gibi yaşam mahallerinde ısıtma, soğutma, nemlendirme, nem alma, filtrasyon ve havalandırma amacıyla kullanılırlar. Projenize, mimari ve statik detaylarınız esas alınarak size özel olarak üretilen Alp klima santralleri %100 taze havalı, oransal taze havalı, karışım havalı, G4 filtreli, F7 filtreli, F9 filtreli hepa filtreli, ultraviyole üniteli, ozon üniteli, vantilatör hücreli, aspiratör hücreli, ısı geri kazanım üniteli, ön ısıtmalı, ısıtma bataryalı, soğutma bataryalı, doğalgazlı, paket tip, DX üniteli, hijyenik alt yapılı ve tam otomasyonlu gibi bir çok alternatifte imal edilebilirler.

  Alp klima santrallerinin öne çıkan özelliklerinden birkaçını, az enerji kullanması, yüksek verimle çalışması, sorunsuz iklimlendirme yapması, maksimum sızdırmazlık değerlerine sahip olması, mükemmel filtrasyon yapması, dinamik kuvvetlerin titreşimini önlemesi, sessiz çalışması, kolay temizlenebilir olması, güçlü servis ağı, uzun ömürlü olması ve işletme maliyetlerini düşürmesi olarak sıralayabiliriz. Alp klima santralleri, yüksek iç hava konforu istenen mekanların ihtiyaçları dikkate alınarak tasarlanmışlardır. Her türlü çalışma koşullarında tüm iç hava şartlandırma işlemlerini kolaylıkla yerine getirebilirler. Yıkanabilir bir iç yüzeye sahip olan santrallerimiz son derece kullanışlı bir yapıya sahiptirler. Alp klima santrallerinin hava debileri istenilen değerlere göre değişken olarak imal edilmektedir.

  Standart Klima Santralleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Su Soğutmalı Chiller Sistemler resmi

  Su Soğutmalı Chiller Sistemler

  Su soğutmalı Alp chiller grupları EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sisteminin uygulandığı fabrikada teknik verilere uygun olarak imal edilmektedir. Soğutma gruplarının her türlü boru ve kablo bağlantısı, gaz-yağ şarjı ve gerekli testleri yapılmış olarak ve kullanıma hazır halde müşteriye teslim edilirler. Alp su soğutmalı chiller grupları Avrupa Birliği direktiflerine ve ilgili harmonize standartlarına uygundur. Alp su soğutmalı chiller gruplarında kapasiteye göre 1 veya 2 adet yarı kapalı kompakt vidalı, semi-hermetic compact screw kompresör kullanılmaktadır. Hareketli parçalar azdır. Bundan dolayı bakımı kolay ve ekonomiktir. Üniteler 400V/3P/50Hz elektrik enerjisi ile çalışırlar. Kondanserler shell & tube tipinde ve EN 14276-1 ve EN 13445 standartlarına uygun olarak imal edilirler. Evaporatörler özel yüksek verimli bakır boruların çelik ayna deliklerine özel işlem ile tesbit edilmesi suretiyle, shell&tube modelinde üretilmiştir. Alp su soğutmalı chiller gruplarında kullanılan mikroişlemci kontrol sistemi sayesinde su giriş ve çıkış sıcaklıkları, emme ve basma tarafındaki gaz basınçları, evaporatörlerde oluşan aşırı ısıtma sıcaklığı, kompresörlerin çalışma zamanları, oluşan tüm arızalar ve geçmişte vuku bulan tüm arıza kayıtları ekranda dijital olarak görülebilmekte ve kolaylıkla kapasite kontrolü yapılabilmektedir. Alp su soğutmalı chiller grupları ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Tekstil Hava Kanalları resmi

  Tekstil Hava Kanalları

  Kumaş kanal, pantolon tipi kanal veya bez kanal olarak da adlandırılan tekstil hava kanalları, salonlar, ofisler, imalathaneler gibi hava dağılımının yapıldığı tüm alanlarda kullanılırlar. Havanın homojen dağılımını sağlayan ve polyester esaslı kumaşdan imal edilen tekstil hava kanalları yıkanabilme özelliğine sahiptir. Tekstil hava kanalı kullanılan çalışma ortamlarında yüksek hava akımlarının oluşturduğu baş ağrıları ve alerjik rahatsızlıklar tamamen ortadan kalkar. Geçirgen özellikli polyester malzemeden imal edilen tekstil kanallarda hava tüm yüzeyden üflendiği için kanal yüzeyinde yoğuşma olmaz. Bundan dolayı kumaş kanallı sistemlerde izolasyona ihtiyaç duyulmaz. Tekstil hava kanalları %90 rutubetli ortamda dahi terleme ve damlama yapmaz. Tekstil hava kanalları defalarca yıkansa dahi hava geçirgenliğinde değişiklik olmaz ve kumaşında %0,5 den fazla çekme olmaz. Mahal yerleşimine göre kanalların döşenmesinde gerek görülen her türlü kollektör, dirsek, redüksiyon, T parçaları, ofset, S gibi elemanlar kumaş kanallı sistemlerde de üretilebilmektedir. Tekstil hava kanalları tüm mekanlara, örneğin endüstriyel mutfaklara, laboratuarlara, ofislere, gıda ve ilaç endüstrisi imalat hollerine mimariye uygun olarak dairesel, yarım daire veya çeyrek daire biçiminde monte edilebilir. Değişik renklerde üretimi yapılan tekstil hava kanalları, montaj için gerekli aksesuarlar dahil olmak üzere hazır vaziyette verilmektedir. Tüm yapılacak işlem bağlantı elemanlarını tavana monte etmek, montaj raylarını yuvalarına kilitlemek ve tekstil dokuma kanalını bir ucundan perde asar gibi raylara geçirmekten ibarettir. Uzun kanallar ise birbirlerine fermuarlarla bağlanır. Montaj işlemi oldukça kolaydır. Tekstil hava kanalları ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Torba ve Kompakt Filtreler resmi

  Torba ve Kompakt Filtreler

  HTF · Hassas Torba Filtreler Kullanım amacı: Ön filtrasyon sonrası ikinci kademe toz tutucu filte olarak kullanılır. Özellikleri : Filtre cepleri tüm yüzey alanından maksimum verim elde etmek amacıyla sentetik elyaf ayıraçlar kullanılarak küçük cepler halinde dikilmiştir. Kullanım alanı : Yüksek verim ve hassas filtrasyon gerektiren havalandırma uygulamalarında kullanılır. Üretim şekli : İstenilen ölçülerde, sonik kaynaklı, üstün kaliteli, üç katlı sentetik filtre malzemesinden üretilir. Verimlilik sınıfı : F5(EU5) – F6(EU6) – F7(EU7) – F8(EU8) – F9(EU9) HTF / M : Galvaniz çerçeveli HTF / P : Plastik çerçeveli KVF · Kompakt V Filtreler Kullanım amacı: Ön filtrasyon sonrası ikinci kademe toz tutucu filte olarak kullanılır. Özellikleri : Geniş filtre yüzeyi, yüksek hava debisi ve düşük basınç kaybı sağlar. Hafif ve kompakt yapısı sayesinde yüksek hava debisinde de güvenle kullanılır. Kullanım alanı : Hassas filtrasyon gerektiren hastane, ilaç fabrikaları, temiz odalar, endüstriyel tesisler vb. yerlerde kullanılır. Üretim şekli : Standart ölçülerde, plastik çerçeve içerisine yerleştirilen , mini pile dizaynı ile katlanan, üstün kalitedeki filtre kağıdından üretilir. Verimlilik sınıfı : F6(EU6) – F7(EU7) – F8(EU8) – F9(EU9)-H10(EU10) KPF · Kompakt Panel Filtreler Kullanım amacı: Ön filtrasyon sonrası ikinci kademe toz tutucu filte olarak kullanılır. Özellikleri : Tek flanşlı olan filtreler montaj hücresinin dar olduğu uygulamalarda rahatlıkla kullanılır. Kullanım alanı : Hassas filtrasyon gerektiren hastane, ilaç fabrikaları, temiz odalar, endüstriyel tesisler vb. yerlerde kullanılır. Üretim şekli : Standart ölçülerde, alüminyum, kağıt veya ısıya ve darbeye dayanıklı plastik çerçeveden imal edilir. Verimlilik sınıfı: F6(EU6) – F7(EU7) – F8(EU8) – F9(EU9) KPF / A : Alüminyum çerçeveli KPF / P : Plastik çerçeveli KPF / K : Karton çerçeveli (flanşsız) ASF · Alüminyum Separatörlü Panel Filtreler Kullanım amacı: Ön filtrasyon sonrası ikinci kademe toz tutucu filte olarak kullanılır. Özellikleri : Yüksek hava debisi ve yüksek çalışma sıcaklığının olduğu uygulamalarda kullanılır. Kullanım alanı : Hassas filtrasyon gerektiren hastane, ilaç fabrikaları, temiz odalar, endüstriyel tesisler vb. yerlerde kullanılır. Üretim şekli : Standart ölçülerde, alüminyum separatörlerle birbirinden ayrılımış filtre kağıdından, flanşsız, tek flanşlı veya çift flanşlı olarak üretilir. Verimlilik sınıfı : F6(EU6) – F7(EU7) – F8(EU8) – F9(EU9) Torba ve kompakt filtreler ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Toz Toplama Üniteleri resmi

  Toz Toplama Üniteleri

  Alp MXA Serisi Toz Toplama Üniteleri Tozların oluşumu Tozlar üretim aşamasında püskürtme, parçalama, kesme, delme, aşındırma gibi işlemlerin sonucunda ortaya çıkarlar. Hava veya farklı gazlar içinde karışım halinde genellikle 300 mikron ve altındaki değerlerde bulunan tozlar solunan havada genellikle 60 mikronun altında bulunurlar. Pnömokonyoz olarak da adlandırılan akciğerde toz birikmesi hastalığına neden olan tozlar ise 0.5-5 mikron arasındadır. Toz haldeki ya da tozlu ham veya yarı işlenmiş maddelerin koruyucu filtre sistemi olmadan taşınması, boşaltılması, depolanması, kullanılması vb faaliyetlerde bulunulması tozdan olumsuz etkilenmeye neden olur. Bu durum istenmeyen sağlık problemlerine yol açar. Toz toplama sistemlerinde kullanılan filtrelerin ana parametreleri şunlardır: • Filtreleme verimliliği (mgr/m3) • Basınç düşümü (mbar) • Toz ayırma kapasitesi (gr/m3) Elektrostatik toz boyahaneleri, marangozhaneler, iplik imalathaneleri, kuru kahve imalathaneleri, kumaş işleme fabrikaları gibi kuru partikül yoğunluğunun yüksek olduğu işletmelerde kullanılması için imal edilmiştir. Partikülleri içerisinde toplayarak ortamı tozdan arındırırlar. Alp MXA serisi toz toplam ünitelerinde filtre edilen hava tekrar iç ortama verilir. Dış ortama kirli hava atılmadığı için çevre emisyonu oluşmaz. Sistem, hava dağıtım bunkeri, torbalı tip jetpulse filtreler ve toz toplama bunkerinden oluşur. Havalandırma sisteminize bağlanabildiği için ayrıca fan kullanımı gerektirmez. Tozlu hava, toz toplama ünitesinin hava dağıtım bunkerine gönderilir. Hava dağıtım bunkerinde dağılan hava jetpulse filtrelerden geçerken üzerindeki tozdan arınır. Havadan ayrıştırılan tozlar, toz toplama bunkerinde toplanır. Filtre edilen hava ise tekrar ortama verilir. Alp MXA serisi toz toplama üniteleri filtre edilen havayı tekrar iç ortama verme özelliği sayesinde, dış ortama atılan egzost sistemlerine göre yüksek oranda enerji tasarrufu sağlar. İhtiyacınıza göre istenilen kapasitelerde imal edilmektedir. Toz toplama ünitesinde bulunan bunkerlerin ebatları, kaç adet filtreye sahip olacağı, jetpulse filtrelerin filtreleme sınıfları sizin ihtiyacınıza göre belirlenmekte ve imal edilmektedir. Toz toplama sistemlerinin Özellikleri; • Elektrostatik boyalı DKP gövde • Flanşlı hava giriş yuvaları • Hava dağıtım bunkeri • Değişebilir jetpulse filtreler • Toz toplama bunkeri • Temizleme kapakları • Tamamen sessiz çalışma • Maksimum filtreleme • Tam sızdırmazlık • Estetik tasarım • Bakım ve temizlik kolaylığı • Müşteri ihtiyacına göre boyutlandırma Toz toplama ünitelerimiz ile ilgili her türlü teknik ve ticari taleplerinizin karşılanması için firmamızla irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.
  Fiyatlar için arayınız
  VAV Terminal Üniteleri resmi

  VAV Terminal Üniteleri

  VAV terminal üniteleri, şartlandırılmış hava miktarını, aldığı komuta göre değiştirerek hava debisini ve buna bağlı olarak sıcaklık kontrolünü sağlarlar. VAV terminal üniteleri, damper, tahrik motoru, akış sensörü, ilgili kontrol ekipmanları ve ısıtıcı bölümlerinden oluşur. Isıtıcı ünitesi standart olmayıp, haricen temin edilmektedir. VAV terminal ünitesi termostattan aldığı veriler doğrultusunda şartlandırılmış hava debisini ayarlar. Yılın hemen her ayında soğutma gerektiren iç zonlarda ısıtıcısız olarak kullanılan VAV üniteleri, yazın soğutma kışın ise ısıtma gerektiren dış zonlarda ise ısıtıcılı olarak kullanılabilir. VAV terminal üniteleri, herhangi bir mekana gönderilen şartlandırılmış hava miktarını, termostattan ya da otomasyon sisteminden alacağı komuta göre değiştirerek sıcaklık kontrolü temin ederler. Tek kanallı VAV terminal üniteleri sistemde oluşturdukları çok küçük basınç kaybıyla, daha düşük fan gücü gereksinimine ihtiyaç duyarlar. VAV üniteleri kompakt biçimi ile asma tavanlı binalarda dahi kolaylıkla kullanılmaktadır. Ameliyathanelerde, yoğun bakım ünitelerinde, temiz odalarda ve modern binalarda sağlamış olduğu konfor nedeni ile yaygın olarak tercih edilmektedir. VAV terminal üniteleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Yer Tavan Tipi Fancoil resmi

  Yer Tavan Tipi Fancoil

  Fancoil Nedir ? Fancoil, içerisinden sıcak veya soğuk suyun geçtiği, fanı ve serpantini olan sistem olarak tarif edilebilir. Fancoil ünitesi, bataryası, fanı ve filtresi bulunan bir ısıtma, soğutma cihazıdır. Merkezi ısıtma veya soğutma sistemlerinde kullanılırlar. Serpantinin içerisinden sıcak veya soğuk su geçirilir. Fancoil serpantininden soğuk su geçerse soğutma, sıcak su geçerse ısıtma sağlanır. Fancoil cihazlarının kontrol edilmesinde oda termostatları kullanılır. Fancoil üniteleri, konutlardan büyük alışveriş merkezlerine, spor salonlarına, rezidanslara, kamu binalarına kadar değişik yaşam alanlarında kullanılırlar. Fancoil cihazlarının kapasiteleri projeye göre değişiklik gösterir. Fancoil cihazlarının sessiz çalışması tercih edilir. Cihaz karşılaştırmalarında özellikle ses seviyesine dikkat edilmelidir. Fancoil seçimlerinde proje dizayn kriterleri mutlaka dikkate alınmalıdır. Fancoil cihazları kazan, ısı pompası veya heat pump chiller ile kullanıldığında kışın ısıtma yazın ise klima gibi serinletme yaparlar. Fancoil cihazlarını duvar tipi, kaset tipi, yer-tavan tipi ve kanallı tip olarak gruplandırabiliriz. Yer Tavan – Döşeme Tipi Fancoil Yer tipi fancoiller panel radyatörleri andıran bir görünüme sahiptir. Çalışma prensipleri diğer fancoil modelleri ile aynıdır. Hem duvara hem de tavana uygulanabilen, kabinli veya kabinsiz modelleri vardır. Tavana uygulanan modelleri tavandan sarkacak şekilde monte edilirler. Tavan arasına monte edilemezler. Kablolu veya kablosuz uzaktan kumanda ile kontrol edilirler. Yer tavan tipi fancoil üniteleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  WhatsApp
  WhatsApp
  WhatsApp