Klimaci.com Jingle Klimaci.com Jingle
Ürün Grupları
  Menu Close

  ALPEREN

  Olarak görüntüle Kafes Liste
  Göre sırala
  Görüntüle Sayfa başına
  Aktif Karbon Filtreler resmi

  Aktif Karbon Filtreler

  APF · Aktif Karbon Panel Filtreler Kullanım amacı : Ön filtrasyon sonrası ikinci ve üçüncü kademe koku tutucu filtre olarak kullanılır. Özellikleri : Aktif karbon tozu emdirilmiştir. %30 – %35 verimlilikte koku tutma sağlar. Kullanım alanı : Boya, cila, solvent, tiner kokuları, hastane kokuları , alkol, tütün ve kozmetik kokuları, yemek ve çürümüş gıda kokuları gibi organik kokuların tutulması amacıyla kullanılır. Üretim şekli : Neme dayanıklı karton çerçeve içerisine yerleştirilen ve kafes tel ile desteklenip zig-zag şeklinde katlanan aktif karbon tozu emdirilmiş sentetik filtre malzemesinden üretilir. ADF · Aktif Karbon Dolum Filtreler Kullanım amacı : Ön filtrasyon sonrası ikinci ve üçüncü kademe koku tutucu filtre olarak kullanılır. Özellikleri : Kompakt yapısı sayesinde kolay montaj edilir. %80 – %90 verimlilikte koku tutar. Kullanım alanı : Boya, cila, solvent, tiner kokuları, hastane kokuları , alkol, tütün ve kozmetik kokuları, yemek ve çürümüş gıda kokuları gibi organik kokuların tutulması amacıyla kullanılır. Üretim şekli : Filtre çerçevesini oluşturan plastik panellerin içerisine aktif karbon granüller doldurularak üretilir. AKF · Aktif Karbon Kompakt Filtreler Kullanım amacı : Ön filtrasyon sonrası ikinci ve üçüncü kademe koku tutucu filtre olarak kullanılır. Özellikleri : İki katmanlı filtre malzemesi ve aktif granül karbon parçacıkları sayesinde %80 – %90 verimlilikte yüksek koku tutma ve F7 sınıfında filtrasyon verimliliği sağlar. Kullanım alanı : Boya, cila, solvent, tiner kokuları, hastane kokuları , alkol, tütün ve kozmetik kokuları, yemek ve çürümüş gıda kokuları gibi organik kokuların tutulması amacıyla kullanılır. Üretim şekli : İki sentetik filtre tabakasının arasına yerleştirilmiş aktif granül karbon parçacıklarından üretilir. KKF · Aktif Karbon Kartuş Filtreler Kullanım amacı : Ön filtrasyon sonrası ikinci ve üçüncü kademe koku tutucu filtre olarak kullanılır. Özellikleri : %80 – %90 verimlilikte yüksek koku tutma kapasitesine sahiptir. Kapaklar üzerine yerleştirilmiş klipsler sayesinde dolumu rahatlıkla yapılabilmektedir. Kullanım alanı : Boya, cila, solvent, tiner kokuları, hastane kokuları , alkol, tütün ve kozmetik kokuları, yemek ve çürümüş gıda kokuları gibi organik kokuların tutulması amacıyla kullanılır. Üretim şekli : İçindeki aktif karbon granüllerin değişimini kolaylaştıran açılabilir kapaklı 4, 6, 8 ve 16 kartuşlu modellerde galvaniz metalden silindir şeklinde üretilir. AGK · Aktif Granül Karbon Kullanım amacı : Koku tutucu filtre hammaddesi olarak kullanılır. Özellikleri : %80 – %90 verimlilikte çok yüksek koku tutma kapasitesine sahiptir. Kullanım alanı : Karbon filtrelerde ve standart dışı filtre uygulamalarında kullanılır. Üretim şekli : 4 mm çapında, muhtelif boylarda, mini karbon taneciklerinden üretilir. Aktif karbon filtreler ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Alp UVXO3 Serisi Ultraviyole Üniteleri resmi

  Alp UVXO3 Serisi Ultraviyole Üniteleri

  Alp UVXO3 serisi ultraviyole üniteleri ile virüs ve bakterilerden hemen kurtulun! Alp UVXO3 serisi ultraviyole üniteleri bakteri ve virüslerden arındırmada bilinen en etkili iki sterilitanı bir arada kullanımınıza sunmaktadır. Ultraviyole ışın ve ozon. Alp UVX03 serisi ultraviyole üniteleri ile vücud bakım aletleriniz, makyaj malzemeleriniz, mutfak eşyalarınız, diş fırçalarınız, makaslarınız, cüzdanlarınız, cep telefonlarınız, laptoplarınız, hesap makineleriniz, mauslarınız, uzaktan kumandalarınız, ofis aletleriniz, kargo poşetleriniz, paralarınız, gözlükleriniz, kalemleriniz, çantalarınız, anahtarlarınız, maskeleriniz, eldivenleriniz, yüzükleriniz, küpeleriniz, oyuncaklarınız, can dostlarınızın mama kapları gibi vücudunuza temas eden tüm aksesuar ve eşyalarınızı bakteri ve virüslerden hemen arındırabilirsiniz Alp UVXO3 serisi taşınabilir ultraviyole ünitelerini hastaneler, eczaneler, muayenehaneler, klinikler, alış veriş merkezleri, plazalar, atölyeler, marketler, ofisler, lokantalar, konutlar, işyerleri, anaokulları, kreşler, eğitim kurumları, spor salonları, kuaförler, güzellik merkezleri gibi tüm mekânlarda kullanabilirsiniz. Alp UVXO3 serisi ultraviyole üniteleri güvenle ultraviyole ışın ve ozon uygulaması yapabileceğiniz yeni nesil cihazlardır. Ultraviyole üniteleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Beton Isıtma Sistemleri resmi

  Beton Isıtma Sistemleri

  Düşük sıcaklık değerleri, betonun özelliklerini olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle, sıcaklığın beton üzerindeki etkileri takip edilmeli ve gereken tedbirler alınmalıdır. Düşük sıcaklık aynı zamanda betonun karıştırılması, yerleştirilmesi ve kürlenmesi işlemlerinde istenmeyen neticeler oluşturur. Alp beton ısıtma sistemleri, hava sıcaklığının istenilen sıcaklık değerlerinin altında olduğu bölgelerde dökülen kütle betonlarının sıcaklığını istenilen değerlerde olmasını sağlamak için imal edilmiştir. Alp beton ısıtma sistemleri, kalıba dökülmüş betonun istenilen norm ve değerlerde ısıtılması işlemlerini tek ünite içerisinde yapabilen, dış hava şartlarında saha çalışmalarına uygun yapıda, taşınabilir, paket ısıtma cihazı şeklinde tasarlanmıştır. Alp beton ısıtma sistemlerinin gidiş ve dönüş kollektörlerindeki debi ve sıcaklıklar ayrı ayrı ayarlanabilmekte, ölçülebilmekte ve raporlanabilmektedir. Alp beton ısıtma sistemleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Beton Soğutma Sistemleri resmi

  Beton Soğutma Sistemleri

  Betonu Kalıpta Soğutan Sistem; Yüksek sıcaklık değerleri, betonun özelliklerini olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle, sıcaklığın beton üzerindeki etkileri takip edilmeli ve gereken tedbirler alınmalıdır. Yüksek sıcaklık aynı zamanda betonun karıştırılması, yerleştirilmesi ve kürlenmesi işlemlerinde istenmeyen neticeler oluşturur. Alp beton soğutma sistemleri, hava sıcaklığının istenilen sıcaklık değerlerinin üzerinde olduğu bölgelerde dökülen kütle betonlarının sıcaklığını istenilen değerlerde olmasını sağlamak için imal edilmiştir. Alp beton soğutma sistemleri, kalıba dökülmüş betonun istenilen norm ve değerlerde soğutulması işlemlerini tek ünite içerisinde yapabilen, dış hava şartlarında saha çalışmalarına uygun yapıda, taşınabilir, paket soğutma cihazı şeklinde tasarlanmıştır. Alp beton soğutma sistemlerinin gidiş ve dönüş kollektörlerindeki debi ve sıcaklıklar ayrı ayrı ayarlanabilmekte, ölçülebilmekte ve raporlanabilmektedir. Alp beton soğutma sistemleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  CAV Terminal Üniteleri resmi

  CAV Terminal Üniteleri

  Havalandırma sistemlerinde mekanlara istenilen taze hava ihtiyacının sağlanmasında, sabit debide hava iletilmesinde veya egzost edilmesinde kullanılırlar. Motorlu tipleri, değişken debi ünitelerine benzer olarak, ünite üzerinde bir motorlu damper, debi sensörü, ve ilgili kontrol ekipmanlarından oluşur. Motor ve kontrol ünitesi tek gövde içerisinde olan modelleri vardır. Motorsuz tipleri ise, mekanik olarak kendi kontrolünü kendisi yaparak çalışan sabit debi ayar cihazlarıdır. Bu modeller herhangi bir elektrikli tahrik motoru gerektirmezler. Çok hassas olmayan +/-10 % oranında sabit debi kontrolü yaparlar. Motorlu olmadıkları için motorlu ve kontrol ünitesi olan tiplere göre daha ekonomiktirler. CAV terminal ünitelerinin galvaniz, AISI 304 - AISI 316 paslanmaz çelik veya plastik tipleri mevcuttur. Galvaniz ve paslanmaz tiplere, opsiyonel olarak termik / akustik cidar izolasyonlu ve çıkışta ilave susturucu ile ısıtıcı eklenebilir. CAV terminal üniteleri basınçtan bağımsız olarak çalışırlar, yani cihaz girişindeki basınç belirli aralıklar içerisinde değişse bile çıkışta daima belirlenen ve cihazın ayarlandığı miktarda debi vardır. Galvaniz tiplerde dikdörtgen kesitli modeller bulunmaktadır. CAV terminal ünitelerinin sızdırmaz damper ile kombinasyonlu tipleri hastane ve temiz oda uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. CAV terminal üniteleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Doğal Konveksiyonlu Konvektörler resmi

  Doğal Konveksiyonlu Konvektörler

  Konvektörler iş yerlerinin, alışveriş merkezlerinin, araç teşhir merkezlerinin, otellerin, apartmanların ve diğer mekanların ısıtılması ve soğutulması için tasarlanmış modern ısıtma cihazlarıdır. Konvektörler, yer montajında kullanılan modern ısıtma sistemleridir. Bu sistemler ideal olarak geniş yüzeylere sahip odalar için ve radyatörlerin takılmasına olanak vermeyen kısıtlı mekanlar için uygundur. Geniş pencerelere ve dış duvarlara sahip mekanlarda yalnızca geleneksel cihazlarla rahat bir ısıtma ve soğutma sağlamak çok zordur. Cam veya duvar yüzeyler ile iç ortam arasındaki sıcaklık farkları havanın duvar veya cam boyunca seyreden sınır katmanında soğur ve aşağı doğru akar. Bu durum soğuk havanın ortama yayılarak mekan sakinlerinin rahatsız olmasına neden olmaktadır. Özellikle dış sıcaklık 10 °C’ nin altına düştüğünde ek yer konvektörü ısıtması kullanılmadığı sürece geniş yüzeyli pencerelere sahip odalarda rahatlığı sağlamak neredeyse imkansızdır. Yer tipi konvektörleri ayrıca cam yüzeylerin yanında bir sıcak hava katmanı oluşturdukları için cam üzerinde biriken yoğuşmayı da engellemektedirler. Konvektörler, özenle yapılan tasarımlar için çok uygundur. Ortamdaki şartlandırmaya katkı sağlar, yer kaplamaz. Farklı boyut seçenekleri çözüm kolaylığı sağlar. Ayrıca konvektör´ler dairesel hatlarda ve standart dışı boyutlarda üretilebilir, köşeleri dönmekte kullanılabilir. Bunun dışında ahşap ve alüminyum farklı malzemeden ve farklı yönlerde üretilebilen ızgara kapakları ile iç tasarıma uyum sağlar. Konvektörler kontrol aksesuar detayları sayesinde istenilen adette tek terminalden kontrol edilebilir. Konvektör yuvalarının altına eklenen yükseklik ayar vidaları sayesinde her türlü zeminde kolayca montajı yapılabilir. Konvektörler natürel veya fan ile sağlanan basınçlı hava konveksiyonuna göre çalışırlar. Sistemde kullanılan termostat ve vana ile optimal kontrol sağlanabilir. Doğal sirkülasyonlu konvektörler ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  DX Klima Santralleri resmi

  DX Klima Santralleri

  Alp DX klima santralleri projeniz esas alınarak, gerekli olan modül hücrelerinin birleştirilmesinden meydana gelmektedir. Alp DX klima santrallerimizin modül hücrelerinin karkası natural eloksallı alüminyum profilden ve köşe elemanlarından imal edilmektedir. Hücre panelleri 42 mm kalınlığında olup dış cidar elektrostatik toz boyalı, iç cidar galvaniz veya paslanmaz sacdan imal edilmektedir. Alp DX klima santralleri yüksek verim ve enerji tasarrufu sağlayan 70 kg/m³ yoğunluğunda taş yünü dolu panelleri, modern karkas yapısı, statik ve dinamik balans ayarı yapılmış, sessiz, verimli plug fanları sayesinde merkezi havalandırma ve mahal iklimlendirme uygulamalarının vazgeçilmez bir parçasıdır. Elektrik motorlarımız standart olarak AC 380V-50Hz / 60 Hz değerindedir. İsteğinize göre EC motorlu yüksek verimli plug fanlar da kullanılmaktadır. Hücre birleştirme elemanları, alüminyum alaşımlı malzemeden imal edilmişlerdir. Hücrelerin dıştan birbirine bağlanması için kullanılan birleştirme aparatları mukavemeti yüksek yapıya sahiptir. İç aydınlatma lambası ve gözetleme camı klima santrallerinin aspiratör, vantilatör ve filtre hücrelerinde bulunur. Bu aksesuarlar sayesinde sistemi devre dışı bırakmadan hücre içlerini aydınlık bir ortamda kontrol etmek mümkündür. DX klima santralleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Elektrostatik Filtre Yıkama Ünitesi resmi

  Elektrostatik Filtre Yıkama Ünitesi

  Alp DXF Serisi Elektrostatik Filtre Yıkama Ünitesi Elektrostatik filtrelerin periyodik bakımı uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir alandır. Elektrostatik filtrelerin periyodik bakımlarının düzenli bir şekilde yapılmaması istenmeyen arızalara da neden olur. Elektrostatik filtre temizliği uzman olmayan kişiler tarafından yapılıyorsa arıza riski daha da büyür. Elektrostatik filtrelerin bakım ve temizlikleri doğru yapılmadığı zaman elektrostatik filtrelerin elektrik aksamlarında ve mekanik parçalarında arızalar oluşabilir. Bunun sonucunda elektrostatik filtre görevini yerine getiremez ve işletmenizde duman, koku ve hatta yangın sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Elektrostatik filtrelerin imalatında gösterdiği itinayı periyodik bakımlarının yapılmasında da gösteren Alperen, elektrostatik filtrelerin periyodik bakım ve temizliğini kolaylaştıran yeni bir ürünü hizmetinize sunmuştur. Elektrostatik filtre yıkama ünitelerimiz, sarf malzeme, zaman ve işçilik maliyetlerini azaltırken yıkama kalitesini artıran bir tasarıma sahiptir. Epoksi boyalı DKP’den veya Cr-Ni paslanmaz malzemeden imal edilen Alp DXF serisi elektrostatik filtre yıkama üniteleri 360 derece hareketli tekerleri ile yüksek hareket imkanı sunar. Alp elektrostatikf filtre yıkama ünitelerinin kullanımı çok kolaydır. Yıkama kazanına su doldurun ve yeterli miktarda yağ çözücü ilave edin. Kirlenen elektrostatik filtrenizi ünitede bulunan vinç yardımıyla yıkama kazanına yerleştirin. Sirkülasyon pompasını ve su ısıtıcılarını çalıştırın. 15-20 dakika sonra temizlenmiş elektrostatik filtrenizi vinç yardımıyla yıkama kazanından çıkarabilirsiniz. Elektrostatik filtre yıkama üniteleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Elektrostatik Filtreler resmi

  Elektrostatik Filtreler

  İmalat aşamalarında oluşan yağ dumanları ve istenmeyen kokular çalışanların sağlığı ve çevre için ciddi riskler oluşturur. Ayrıca makinaların ve ürünlerin kalitesini de etkiler. Alp aktif elektrostatik filtreler gıda ürünlerini pişirirken oluşan duman ve kokunun tutulmasında oldukça etkilidir. Aynı zamanda sanayi tesislerinde oluşan yağ buharının filtrelenmesinde de oldukça etkilidir. Elektrostatik filtrelerimizde % 0,3 mikron ve daha büyük partiküller %99’lara varan oranlarda filtre edilirler. Gözle görünen duman tamamen havadan ayrıştırılır. Ayrıca kullanılacak karbon veya ozon esaslı ek filtreler ile rahatsız edici kokular da filtre edilir. Alp aktif elektrostatik filtreli hava temizleme cihazları gıda ve sanayi dumanlarının yakalanmasında, solvent, kükürt, et, balık, çöp ve WC kokularının giderilmesinde %99′ kadar etkilidir. Alp hava temizleme santralleri sizlerin ihtiyacına göre tasarlanarak imal edilir. Alp hava temizleme santralleri CE, ISO 9001, TM, SSB ve TSE Hizmet Yeterlilik Belgelerine sahiptir. Alp elektrostatik filtre ve elektrostatik filtreli hava temizleme santrallerinin tüm ekipmanları sahasında uzman mühendisler tarafından tasarlandıktan sonra imalat personeli tarafından %100 yerli sermaye ile üretilmektedir. Elektrostatik filtreler ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Endüstriyel Ozon Sistemleri resmi

  Endüstriyel Ozon Sistemleri

  Hava Temizlemede ACX Serisi Ozon Kullanımı Merkezi iklimlendirme sistemlerinde aktif ozon kullanıldığına ortam havasında istenmeyen kokular oluşmaz ve bulaşıcı hastalık riski ortadan kalkar. Ozon havadaki bakterileri ve mikropları etkisiz hale getirerek sterilizasyon sağlar. Sterilizasyon işlemi tamamlandıktan sonra ortamın havalandırılması ile beraber ozon molekülleri oksijene dönüşür. Ortamda ferahlık ve zindelik hissi oluşur. Bu özelliği sayesinde ozon diğer dezenfektan maddelerinin aksine atık madde bırakmaz ve yan ürün oluşturma riski taşımaz. Ozonla yapılan çalışmalar sonucunda , ozonun güçlü bir oksidan olması sayesinde suda ve havada ; • Mikrop kırıcı olarak • Koku giderici olarak ve • Ortamı kirleten pek çok organik molekülün yok edicisi olarak kullanılabileceği ispat edilmiştir. Ozon bilinen bütün virüs, bakteri, mantar, maya ve küf çeşitleri için yok edici etkiye sahiptir. Bu nedenle marketler, alışveriş merkezleri, plazalar, oteller, hastaneler, fabrikalar, eğitim kuruluşları, üretim tesisleri gibi tüm kapalı alanların havalandırma ünitelerine veya klima santrallerine aktif ozon uygulayarak mekanlarınızı bakteri ve virüslerden arındırabilirsiniz. Havalandırma ve klima santralleri için geliştirilen Alp ACX serisi endüstriyel aktif ozon strelizasyon ünitelerinin montajı oldukça kolaydır. Havalandırma ünitenizde veya klima santralinizde herhangi bir tadilat gerektirmez. Aktif ozon ünitesi taze hava basma kanalına bağlanarak devreye alınır. Endüstriyel ozon sistemleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  WhatsApp
  WhatsApp
  WhatsApp