Klimaci.com Jingle Klimaci.com Jingle
Klimaci 23.Yıl
Ürün Grupları
  Menu Close

  HVAC Filtre Sistemleri

  Olarak görüntüle Kafes Liste
  Göre sırala
  Görüntüle Sayfa başına
  Aktif Karbon Filtreler resmi

  Aktif Karbon Filtreler

  APF · Aktif Karbon Panel Filtreler Kullanım amacı : Ön filtrasyon sonrası ikinci ve üçüncü kademe koku tutucu filtre olarak kullanılır. Özellikleri : Aktif karbon tozu emdirilmiştir. %30 – %35 verimlilikte koku tutma sağlar. Kullanım alanı : Boya, cila, solvent, tiner kokuları, hastane kokuları , alkol, tütün ve kozmetik kokuları, yemek ve çürümüş gıda kokuları gibi organik kokuların tutulması amacıyla kullanılır. Üretim şekli : Neme dayanıklı karton çerçeve içerisine yerleştirilen ve kafes tel ile desteklenip zig-zag şeklinde katlanan aktif karbon tozu emdirilmiş sentetik filtre malzemesinden üretilir. ADF · Aktif Karbon Dolum Filtreler Kullanım amacı : Ön filtrasyon sonrası ikinci ve üçüncü kademe koku tutucu filtre olarak kullanılır. Özellikleri : Kompakt yapısı sayesinde kolay montaj edilir. %80 – %90 verimlilikte koku tutar. Kullanım alanı : Boya, cila, solvent, tiner kokuları, hastane kokuları , alkol, tütün ve kozmetik kokuları, yemek ve çürümüş gıda kokuları gibi organik kokuların tutulması amacıyla kullanılır. Üretim şekli : Filtre çerçevesini oluşturan plastik panellerin içerisine aktif karbon granüller doldurularak üretilir. AKF · Aktif Karbon Kompakt Filtreler Kullanım amacı : Ön filtrasyon sonrası ikinci ve üçüncü kademe koku tutucu filtre olarak kullanılır. Özellikleri : İki katmanlı filtre malzemesi ve aktif granül karbon parçacıkları sayesinde %80 – %90 verimlilikte yüksek koku tutma ve F7 sınıfında filtrasyon verimliliği sağlar. Kullanım alanı : Boya, cila, solvent, tiner kokuları, hastane kokuları , alkol, tütün ve kozmetik kokuları, yemek ve çürümüş gıda kokuları gibi organik kokuların tutulması amacıyla kullanılır. Üretim şekli : İki sentetik filtre tabakasının arasına yerleştirilmiş aktif granül karbon parçacıklarından üretilir. KKF · Aktif Karbon Kartuş Filtreler Kullanım amacı : Ön filtrasyon sonrası ikinci ve üçüncü kademe koku tutucu filtre olarak kullanılır. Özellikleri : %80 – %90 verimlilikte yüksek koku tutma kapasitesine sahiptir. Kapaklar üzerine yerleştirilmiş klipsler sayesinde dolumu rahatlıkla yapılabilmektedir. Kullanım alanı : Boya, cila, solvent, tiner kokuları, hastane kokuları , alkol, tütün ve kozmetik kokuları, yemek ve çürümüş gıda kokuları gibi organik kokuların tutulması amacıyla kullanılır. Üretim şekli : İçindeki aktif karbon granüllerin değişimini kolaylaştıran açılabilir kapaklı 4, 6, 8 ve 16 kartuşlu modellerde galvaniz metalden silindir şeklinde üretilir. AGK · Aktif Granül Karbon Kullanım amacı : Koku tutucu filtre hammaddesi olarak kullanılır. Özellikleri : %80 – %90 verimlilikte çok yüksek koku tutma kapasitesine sahiptir. Kullanım alanı : Karbon filtrelerde ve standart dışı filtre uygulamalarında kullanılır. Üretim şekli : 4 mm çapında, muhtelif boylarda, mini karbon taneciklerinden üretilir. Aktif karbon filtreler ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Elektrostatik Filtre Yıkama Ünitesi resmi

  Elektrostatik Filtre Yıkama Ünitesi

  Alp DXF Serisi Elektrostatik Filtre Yıkama Ünitesi Elektrostatik filtrelerin periyodik bakımı uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir alandır. Elektrostatik filtrelerin periyodik bakımlarının düzenli bir şekilde yapılmaması istenmeyen arızalara da neden olur. Elektrostatik filtre temizliği uzman olmayan kişiler tarafından yapılıyorsa arıza riski daha da büyür. Elektrostatik filtrelerin bakım ve temizlikleri doğru yapılmadığı zaman elektrostatik filtrelerin elektrik aksamlarında ve mekanik parçalarında arızalar oluşabilir. Bunun sonucunda elektrostatik filtre görevini yerine getiremez ve işletmenizde duman, koku ve hatta yangın sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Elektrostatik filtrelerin imalatında gösterdiği itinayı periyodik bakımlarının yapılmasında da gösteren Alperen, elektrostatik filtrelerin periyodik bakım ve temizliğini kolaylaştıran yeni bir ürünü hizmetinize sunmuştur. Elektrostatik filtre yıkama ünitelerimiz, sarf malzeme, zaman ve işçilik maliyetlerini azaltırken yıkama kalitesini artıran bir tasarıma sahiptir. Epoksi boyalı DKP’den veya Cr-Ni paslanmaz malzemeden imal edilen Alp DXF serisi elektrostatik filtre yıkama üniteleri 360 derece hareketli tekerleri ile yüksek hareket imkanı sunar. Alp elektrostatikf filtre yıkama ünitelerinin kullanımı çok kolaydır. Yıkama kazanına su doldurun ve yeterli miktarda yağ çözücü ilave edin. Kirlenen elektrostatik filtrenizi ünitede bulunan vinç yardımıyla yıkama kazanına yerleştirin. Sirkülasyon pompasını ve su ısıtıcılarını çalıştırın. 15-20 dakika sonra temizlenmiş elektrostatik filtrenizi vinç yardımıyla yıkama kazanından çıkarabilirsiniz. Elektrostatik filtre yıkama üniteleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Filtre Seçimi resmi

  Filtre Seçimi

  Hepa ve Ulpa Filtre Nedir?

  Hepa’nın açılımı High Efficiency Particulate Arresting’dir. Yüksek etkinlikte partikül yakalayıcı anlamına gelir. Hepa filtreler, 0,3 mikrona kadar partikülleri %85 ve üzeri oranlarda havadan arındırabilen filtrelerdir. Hepa filtrelerden daha hassas ve %99,999 oranına sahip olan filtrelere ise ULPA filtre denir. Hepa ve ulpa filtreler bakım gerektirmeyen, özel liflerden oluşan ve kağıda benzer bir yapıya sahiptir. Bu filtrelerin belirli bir zaman dilimi içerisinde yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Hepa ve ulpa filtrelerin kullanıldığı ortam havası kirliliğine, kullanım sıklığına ve basınç kaybına bağlı olarak 6-12 ayda bir değiştirilmesi önerilir. Günümüzde ameliyathanelerde, hastahanelerde ve temiz oda uygulamalarında filtreleme performansı, güvenilirliği ve bakım gerektirmeyen yapısından dolayı hepa ve ulpa filtreler kullanılmaktadır. Hepa ve ulpa filtrelerin MDF, plastik veya metal çerçeveli modelleri mevcuttur.

  Torba Filtre Nedir?

  Sentetik elyaf malzemeden mamul torba filtreler, yüksek toz tutma kapasitesi ile üstün performans gösterirler. 500 mm ve 600 mm derinliklerinde imal edilen torba filtreler, özel ebatlarda da imal edilirler. Sentetik elyaflı torba filtreler, havalandırma sistemlerinde kullanılırlar. Hijyenik klima sisteminde ise büyük partiküllerin tutulması ve hepa filtrenin korunması amacıyla klima santralinin içine monte edilirler. Sentetik elyaflı torba filtreler G3 (EU4) – G4 (EU4) – F5 (EU5) – F6 (EU6) – F7(EU7) – F8 (EU8)- F9(EU9) sınıfında filtreleme yaparlar.
  Kaset Filtre Nedir?
  Kaset panel filtreler, kontrollü ve yenilenebilir özellikte özel ham elyaf harmanından yapılmıştır ve son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir. Etrafındaki koruma kafesi , filtreleme özelliğini darbe-lerden korumak amacıyla yerleştirilmiştir. Kaset panel filtreler G2 (EU2) – G3 (EU3) – G4(EU4) – F5 (EU5) sınıfındaki filtrelerdir. Kaset filtreler, selülozik esaslı ve fiber glass esaslı olarak üretilirler.

  Aktif Karbon Filtre Nedir?

  Aktif karbon filtrenin gaz moleküllerini yakalama ve tutma özelliği vardır. Aktif karbon filtrenin yüzeyi milyonlarca ufak gözenekten oluşmaktadır. Bu gözenekler sayesinde bir çok koku yayan zehirli gazlar yakalanır. Aktif karbon filtreler kullanıldığı ortam havası kirliliğine ve kullanım sıklığına bağlı olarak değiştirilmelidir. Örneğin, sigara içilen bir ortamda aktif karbon filtrelerin 3 ila 6 ayda bir değiştirilmesi gerekmektedir. Aktif granül karbon filtreler ağır kokuların oluştuğu mekanlarda koku tutucu filtre olarak kullanılırlar. Aktif granül karbon filtrelerde, filtre kirlendiğinde sadece granül karbonlar değiştirilir. Filtrenin hücrelerini değiştirmeye gerek yoktur.

  Sıkça Sorulan Sorular • Hangi filtreyi kullanmalıyım? Yukarıdaki filtre seçim çizelgesi bu konuda size yardımcı olacaktır. Ayrıca alperen@ alperen.com.tr mail adresimizden veya 0212 503 35 36 numaralı pbx telefonumuzdan bizlere ulaştığınızda müşteri temsilcilerimiz sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. • Filtreler ne zaman değiştirilmelidir? Filtrenin hava akımına karşı temizken oluşturduğu dirence başlangıç direnci veya basınç düşümü denir. Bu değer Pa (pascal) olarak ölçülür. Filtreler kirlendikçe bu değer artar. Direnç değeri önerilen son dirence ulaşan filtre değiştirilmelidir. Ön filtre ve torba filtreler için önerilen son direnç değerleri EN 779 Avrupa standartlarına göre belirlenmiş olup bu teknik değerleri www.alpfiltre.com adresindeki web sitemizde inceleyebilirsiniz. • Filtrelerin ömrü ne kadardır? Bu sorunun cevabı filtrelerin monte edildiği yerdeki havanın kirlilik oranına ve sisteminizin performansına bağlıdır. Havadaki kirleticilerin artması ya da eksilmesi ve mevsimler gibi faktörler de filtrenin ömrüne etki etmektedir. Deneyimlerimizi esas alarak kaset filtrelerin 2-3 ay, torba filtrelerin 4-6 ay, hepa filtrelerin de 6-12 ay ömürlü olduklarını söyleyebiliriz. • Hangi filtreler yıkanma özelliğine sahiptir? İç yapısı poliüretan veya metal olan ön filtreler yıkanabilir. Torba, hepa ve ulpa filtreler gözle görülmeyen partikülleri filtre liflerine moleküler çekim esasına göre çekip yapıştırarak filtrelemektedir. Bu tip filtrelerin temizlenmesi mümkün değildir, yenisi ile değiştirilmelidir. • Filtreler ile ilgili diğer sorularıma nasıl yanıt bulabilirim? HVAC filtre sistemleri ile ilgili her türlü teknik ve ticari taleplerinizin karşılanması için firmamızla irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Filtre seçimi konusunda soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Hepa ve Ulpa Filtreler resmi

  Hepa ve Ulpa Filtreler

  PHF · Panel Hepa Filtreler Kullanım Amacı : Son kademe yüksek etkili partikül tutucu filtre olarak kullanılır. Özellikleri : EN 1822 standartlarına göre yapılan test sonuçları ürünle birlikte kullanıcıya sunulur. Kullanım Alanı : Hassas filtrasyon gerektiren hastane, laboratuar, ilaç fabrikaları, temiz odalar, endüstriyel tesisler v.b yerlerde kullanılır. Üretim Şekli : Mikro cam elyaf kağıdının mini pile teknolojisi ile katlanarak çerçeve kenarları poliüretan esaslı yapıştırıcı ile kapatılan MDF veya alüminyum kasa içerisine yerleştirilerek üretilir. Verimlilik Sınıfı : H10 (EU10) – H13 (EU13) – H14(EU14) – U15(EU15) PHF / A : Alüminyum çerçeveli PHF / M : MDF çerçeveli HVF · Yüksek Debili Hepa Filtreler Kullanım Amacı : Son kademe yüksek debili partikül tutucu filtre olarak kullanılır. Özellikleri : EN 1822 standartlarına göre yapılan test sonuçları ürünle birlikte kullanıcıya sunulur. Kullanım Alanı : Yüksek debide hepa seviyesinde filtrasyon gerektiren ortamlarda kullanılır. Üretim Şekli : V şeklinde dizilmiş mikro cam elyaf kağıdının mini pile teknolojisi ile katlanarak çerçeve kenarları poliüretan esaslı yapıştırıcı ile kapatılan galvaniz kasa içerisine yerleştirilmesi şeklinde üretilir. Verimlilik Sınıfı : H10 (EU10) – H13 (EU13) – H14(EU14) – U15(EU15) HDF · Davlumbazlı Terminal Hepa Filtreler Kullanım Amacı : Son kademe yüksek partikül tutucu davlumbazlı filtre olarak kullanılır. Özellikleri : Tam sızdırmazlık ve kolay kullanım imkanı sağlar. EN 1822 standartlarına göre yapılan test sonuçları ürünle birlikte kullanıcıya sunulur. Kullanım Alanı : İlaç, elektronik, gıda, kimya ve çok yüksek derecede temiz hava gerektiren diğer endüstrilerde kullanılır. Üretim Şekli : T şeklindeki tavan profilleri arasına kolayca monte edilen, davlumbazlı sızdırmaz kasa içerisine yerleştirilmiş hepa filtreden üretilir. Verimlilik Sınıfı : H13 (EU13)- H14(EU14) – U15(EU15) HEPABOX · Hepa Kutuları Kullanım Amacı : Hepa filtre montajı için kullanılan hijyenik havalandırma ekipmanıdır. Özellikleri : Tam sızdırmazlık ve kolay kullanım imkanı sağlar. Hava girişi yanlardan veya üsttendir. DIN 1946/4’e göre test edilir ve %100 sızdırmazlık garantisi ile kullanıma sunulur. Kullanım Alanı : Hepa filtre uygulaması yapılacak tüm projelerde kullanılır. Üretim Şekli : Paslanmaz veya elektrostatik toz boyalı sacdan üretilir. Hepa ve ulpa filtreler ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Kaynak Dumanı Filtre Üniteleri resmi

  Kaynak Dumanı Filtre Üniteleri

  Alp KXS Serisi Kaynak Dumanı Filtrasyon Üniteleri Alp KXS serisi kaynak dumanı filtreleme üniteleri, kaynak yapılması esnasında oluşan partikül ve gazları filtrelemek için tasarlanmışlardır. Alp kaynak dumanı filtrasyon üniteleri, kaynak makinalarında ve insan sağlığı için zararlı toz ve duman çıkışı bulunan çalışma ortamlarının havasının iyileştirilmesinde ve verimliliğin artırılmasında kullanılırlar. Alp kaynak dumanı filtrasyon üniteleri kaynak dumanını ve tozu etkili bir şekilde filtreler. Mikro Kurairil sistem elektrostatik filtreye sahip olan filtre ünitelerinin sarf malzeme maliyeti yok denecek kadar azdır. Metal ve plastik kaynağı gibi proseslerin sonucunda ortaya çıkan gazların filtre edilmesi için de güvenle kullanılırlar. 360 derece dönme özelliğine sahip akrobat kol kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Tekerlekleri sayesinde bir yerden diğer bir yere rahatlıkla hareket ettirilirler. Performanslı ve sessiz çalışan fanı ile ortamın konforunu bozmadan uzun süreli çalışabilirsiniz. Alp KXS serisi kaynak dumanı filtrasyon üniteleri filtre edilen havayı tekrar iç ortama verme özelliği sayesinde, dış ortama atılan egzost sistemlerine göre yüksek oranda enerji tasarrufu sağlar. Dış ortama kirli hava atılmadığı için çevre emisyonu oluşmaz. Alp KXS serisi kaynak dumanı filtrasyon üniteleri ihtiyacınıza göre istenilen kapasitelerde imal edilmektedir. Kaynak dumanı filtreleme üniteleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Panel Filtreler Ön Filtreler resmi

  Panel Filtreler Ön Filtreler

  FCF · Fan Coil Filtreleri Kullanım amacı : Toz tutucu ön filtre olarak kullanılır. Özellikleri : Düşük verimlilikte ve düşük basınç kaybında da filtrasyo sağlamaktadır. Kullanım alanı : Fan coil üniteleri ve havalandırma cihazlarında kullanılır. Üretim şekli : İstenilen ölçülerde, sentetik filtre malzemesi veya yıkanabilir poliüretan malzemeden üretilir. Verimlilik sınıfı : G2 (EU2) – G3 (EU3) FCF / S : Sentetik elyaf FCF /P : Poliüretan (yıkanabilir) PMF · Panel Metal Filtreler Kullanım amacı : Yağ tutucu, yıkanabilir ön filtre olarak kullanılır. Özellikleri : Yağ tutma özelliğine ve uzun kullanım ömrüne sahiptir. Kullanım alanı : Mutfak davlumbazları ve havalandırma sistemlerinde kullanılır. Üretim şekli : İstenilen ölçülerde, ince gözenekli metal örgü teli kullanılarak galvaniz sac veya alüminyum çerçeveden üretilir. Verimlilik Sınıfı : G1 (EU1) – G2 (EU2) PMF / A : Alüminyum tel iç yapılı, galvaniz çerçeveli PMF / G : Galvaniz tel örgü iç yapılı, galvaniz çerçeveli PKF · Panel Kaset Filtre Kullanım amacı : Toz tutucu ön filtre olarak kullanılır. Özellikleri : Düşük basınç kaybı ve yüksek toz tutma özelliğine sahiptir. Kullanım alanı : Havalandırma sistemlerinde kullanılır. Üretim şekli : İstenilen ölçülerde, sentetik filtre malzemesi kafes tel ile desteklenerek metal veya karton çerçeve içerisine yerleştirilir. Verimlilik sınıfı : G2 (EU2) – G3 (EU3) – G4 (EU4) PKF / K : Karton Çerçeveli PKF / M : Metal Çerçeveli STF · Sentetik Torba Filtreler Kullanım amacı : Yüksek toz tutma kapasiteli ön filtre olarak kullanılır. Özellikleri : Cepli model olup, güç çalışma şartlarında yüksek performans gösterir. Kullanım alanı : Havalandırma sistemlerinde kullanılır. Üretim şekli : İstenilen ölçülerde, galvaniz çerçeve içerisine monte edilmiş sentetik elyaf filtre malzemesinden üretilir. Verimlilik Sınıfı : G3 (EU3) – G4 (EU4) Panel filtreler ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Rulo Filtreler resmi

  Rulo Filtreler

  CBT • Cam Elyaf Boya Tutucular Kullanım amacı; Kuru tip, toz tutucu, ön filtre olarak kullanılır. Özellikleri; Yüksek toz tutma kapasitesine sahiptir. Kullanım alanı; Boyahanelerde, boya kabinlerinde, kompresörlerde ve endüstriyel havalandırma sistemlerinde rulo halinde veya panellere yerleştirilerek kullanılır. Üretim şekli; Standart rulolar halinde, çok ince cam liflerinden mamul paint stop filtre malzemesinden üretilir. Verimlilik sınıfı; G2 (EU2) – G3 EU3) SER • Sentetik Elyaf Rulolar Kullanım amacı; Düşük basınç kayıplı, toz tutucu, ön filtre olarak kullanılır. Özellikleri; Yüksek toz tutma kapasitesine sahiptir. Kullanım alanı; Havalandırma sistemlerinde panellere yerleştirilerek kullanılır. Üretim şekli; Standart rulolar halinde, %100 polyester liflerden non wonen yapıda üretilir. Verimlilik sınıfı; G2 (EU2) – G3 (EU3) – G4 (EU4) – F5(EU5) MTF 600 S • Mumlu Tavan Filtresi Kullanım amacı; Düşük basınç kayıplı, toz tutucu filtre olarak kullanılır. Özellikleri; Yüksek yoğunlukta olup hasır örgü ile desteklenmiştir. Kullanım alanı; Boya kabini tavanlarında kullanılır. Üretim şekli; Rulolar halinde tüm katmanları ısıl işlemle birbirine yapıştırılmış sentetik liflerden mumlu veya mumsuz üretilir. Verimlilik sınıfı; F5 (EU5) PYF • Poliüretan Yıkanabilir Filtre Kullanım amacı; Toz tutucu ön filtre olarak kullanılır. Özellikleri;Yıkanabilir filtrelerdir. Kullanım alanı; Merkezi havalandırma sistemlerinde ve fan coillerde ön filtre olarak kullanılır. Üretim ekliş; Standart plakalar halinde veya istenilen ölçülerde gözenekli poliüretandan üretilir. Verimlilik sınıfı; G2 (EU2) – G3 (EU3) YBT • Yaş Boya Tutucular Kullanım amacı; Boya tutucu filtre olarak kullanılır. Özellikleri; Boya vb. sıvı partikülleri etkili bir şekilde tutan filtredir. Kullanım alanı; Gemi, plastik, gıda, tarım, metal ve ahşap sanayinde kullanılır. Üretim şekli; Standart ölçülerde kutular halinde, pilelenerek birbirine yapıştırılmış neme dayanıklı, iki katlı kraft kağıdından üretilir. Rulo filtreler ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Torba ve Kompakt Filtreler resmi

  Torba ve Kompakt Filtreler

  HTF · Hassas Torba Filtreler Kullanım amacı: Ön filtrasyon sonrası ikinci kademe toz tutucu filte olarak kullanılır. Özellikleri : Filtre cepleri tüm yüzey alanından maksimum verim elde etmek amacıyla sentetik elyaf ayıraçlar kullanılarak küçük cepler halinde dikilmiştir. Kullanım alanı : Yüksek verim ve hassas filtrasyon gerektiren havalandırma uygulamalarında kullanılır. Üretim şekli : İstenilen ölçülerde, sonik kaynaklı, üstün kaliteli, üç katlı sentetik filtre malzemesinden üretilir. Verimlilik sınıfı : F5(EU5) – F6(EU6) – F7(EU7) – F8(EU8) – F9(EU9) HTF / M : Galvaniz çerçeveli HTF / P : Plastik çerçeveli KVF · Kompakt V Filtreler Kullanım amacı: Ön filtrasyon sonrası ikinci kademe toz tutucu filte olarak kullanılır. Özellikleri : Geniş filtre yüzeyi, yüksek hava debisi ve düşük basınç kaybı sağlar. Hafif ve kompakt yapısı sayesinde yüksek hava debisinde de güvenle kullanılır. Kullanım alanı : Hassas filtrasyon gerektiren hastane, ilaç fabrikaları, temiz odalar, endüstriyel tesisler vb. yerlerde kullanılır. Üretim şekli : Standart ölçülerde, plastik çerçeve içerisine yerleştirilen , mini pile dizaynı ile katlanan, üstün kalitedeki filtre kağıdından üretilir. Verimlilik sınıfı : F6(EU6) – F7(EU7) – F8(EU8) – F9(EU9)-H10(EU10) KPF · Kompakt Panel Filtreler Kullanım amacı: Ön filtrasyon sonrası ikinci kademe toz tutucu filte olarak kullanılır. Özellikleri : Tek flanşlı olan filtreler montaj hücresinin dar olduğu uygulamalarda rahatlıkla kullanılır. Kullanım alanı : Hassas filtrasyon gerektiren hastane, ilaç fabrikaları, temiz odalar, endüstriyel tesisler vb. yerlerde kullanılır. Üretim şekli : Standart ölçülerde, alüminyum, kağıt veya ısıya ve darbeye dayanıklı plastik çerçeveden imal edilir. Verimlilik sınıfı: F6(EU6) – F7(EU7) – F8(EU8) – F9(EU9) KPF / A : Alüminyum çerçeveli KPF / P : Plastik çerçeveli KPF / K : Karton çerçeveli (flanşsız) ASF · Alüminyum Separatörlü Panel Filtreler Kullanım amacı: Ön filtrasyon sonrası ikinci kademe toz tutucu filte olarak kullanılır. Özellikleri : Yüksek hava debisi ve yüksek çalışma sıcaklığının olduğu uygulamalarda kullanılır. Kullanım alanı : Hassas filtrasyon gerektiren hastane, ilaç fabrikaları, temiz odalar, endüstriyel tesisler vb. yerlerde kullanılır. Üretim şekli : Standart ölçülerde, alüminyum separatörlerle birbirinden ayrılımış filtre kağıdından, flanşsız, tek flanşlı veya çift flanşlı olarak üretilir. Verimlilik sınıfı : F6(EU6) – F7(EU7) – F8(EU8) – F9(EU9) Torba ve kompakt filtreler ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Toz Toplama Üniteleri resmi

  Toz Toplama Üniteleri

  Alp MXA Serisi Toz Toplama Üniteleri Tozların oluşumu Tozlar üretim aşamasında püskürtme, parçalama, kesme, delme, aşındırma gibi işlemlerin sonucunda ortaya çıkarlar. Hava veya farklı gazlar içinde karışım halinde genellikle 300 mikron ve altındaki değerlerde bulunan tozlar solunan havada genellikle 60 mikronun altında bulunurlar. Pnömokonyoz olarak da adlandırılan akciğerde toz birikmesi hastalığına neden olan tozlar ise 0.5-5 mikron arasındadır. Toz haldeki ya da tozlu ham veya yarı işlenmiş maddelerin koruyucu filtre sistemi olmadan taşınması, boşaltılması, depolanması, kullanılması vb faaliyetlerde bulunulması tozdan olumsuz etkilenmeye neden olur. Bu durum istenmeyen sağlık problemlerine yol açar. Toz toplama sistemlerinde kullanılan filtrelerin ana parametreleri şunlardır: • Filtreleme verimliliği (mgr/m3) • Basınç düşümü (mbar) • Toz ayırma kapasitesi (gr/m3) Elektrostatik toz boyahaneleri, marangozhaneler, iplik imalathaneleri, kuru kahve imalathaneleri, kumaş işleme fabrikaları gibi kuru partikül yoğunluğunun yüksek olduğu işletmelerde kullanılması için imal edilmiştir. Partikülleri içerisinde toplayarak ortamı tozdan arındırırlar. Alp MXA serisi toz toplam ünitelerinde filtre edilen hava tekrar iç ortama verilir. Dış ortama kirli hava atılmadığı için çevre emisyonu oluşmaz. Sistem, hava dağıtım bunkeri, torbalı tip jetpulse filtreler ve toz toplama bunkerinden oluşur. Havalandırma sisteminize bağlanabildiği için ayrıca fan kullanımı gerektirmez. Tozlu hava, toz toplama ünitesinin hava dağıtım bunkerine gönderilir. Hava dağıtım bunkerinde dağılan hava jetpulse filtrelerden geçerken üzerindeki tozdan arınır. Havadan ayrıştırılan tozlar, toz toplama bunkerinde toplanır. Filtre edilen hava ise tekrar ortama verilir. Alp MXA serisi toz toplama üniteleri filtre edilen havayı tekrar iç ortama verme özelliği sayesinde, dış ortama atılan egzost sistemlerine göre yüksek oranda enerji tasarrufu sağlar. İhtiyacınıza göre istenilen kapasitelerde imal edilmektedir. Toz toplama ünitesinde bulunan bunkerlerin ebatları, kaç adet filtreye sahip olacağı, jetpulse filtrelerin filtreleme sınıfları sizin ihtiyacınıza göre belirlenmekte ve imal edilmektedir. Toz toplama sistemlerinin Özellikleri; • Elektrostatik boyalı DKP gövde • Flanşlı hava giriş yuvaları • Hava dağıtım bunkeri • Değişebilir jetpulse filtreler • Toz toplama bunkeri • Temizleme kapakları • Tamamen sessiz çalışma • Maksimum filtreleme • Tam sızdırmazlık • Estetik tasarım • Bakım ve temizlik kolaylığı • Müşteri ihtiyacına göre boyutlandırma Toz toplama ünitelerimiz ile ilgili her türlü teknik ve ticari taleplerinizin karşılanması için firmamızla irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.
  Fiyatlar için arayınız
  WhatsApp
  WhatsApp
  WhatsApp