Klimaci.com Jingle Klimaci.com Jingle
Klimaci 23.Yıl
Ürün Grupları
  Menu Close

  Hava Kanalları

  Olarak görüntüle Kafes Liste
  Göre sırala
  Görüntüle Sayfa başına
  Flexible Hava Kanalları resmi

  Flexible Hava Kanalları

  Flexible hava kanalları, paslanmaz, galvaniz sac, alüminyum, poliüretan veya diğer kanal çeşitlerinin uygulanamadığı yerlerde, havalandırma kanalları ile menfez kutularının arasında hava taşıyıcı hat olarak kullanılırlar. İzolasyonlu ve izolasyonsuz modelleri vardır. İzolasyonlu olan flexible hava kanalları, üzerine 25 mm kalınlığında ve 16 kg/m3 yoğunlukta cam yünü geçirilmiş ve dış yüzeyi, hava temasını ve yoğuşmayı önleyen cam elyaf takviyeli alüminyum + polyester laminasyonlu kılıf ile kaplanmıştır. Esnek hava kanalı olarak da isimlendirilen fleksible hava kanalları maksimum – 30 / +140 oC, 2500 Pa, 30 m/s çalışma şartlarına sahiptir. Flexible hava kanalları yangın esnasında zehirli gazlar çıkarmazlar. Isıtma, soğutma, havalandırma ve klima tesisatlarında kullanılırlar. Flexible hava kanalları ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  PRİZMATİK HAVA KANALLARI resmi

  PRİZMATİK HAVA KANALLARI

  Havanın taşınması amacıyla üretilen metal hava kanalları, galvaniz, dkp, paslanmaz veya alüminyum levha olmak üzere dört ayrı malzemeden darbelere dayanıklı ve sızdırmaz özellikli olarak imal edilir. Kanal, dirsek, şekilli parçalar ve diğer tüm branşmanların malzemesi EN 10142′ ye imalatı TS-EN 1505′ e uygundur. Ayrıca birleştirme ekipmanı olarak TUV belgeli yüksek mukavemetli, sızdırmaz özellikli flanş ve köşe parçaları kullanılmaktadır. Kanal ve fittings malzemeleri, bilgisayara verilen ölçülerde yüksek hassasiyetle fireyi en aza indirecek şekilde otomatik olarak plazma tezgahında kesilir. Tüm hava kanalları, dirsekler ve redüksiyonlar otomatik kenet makinesi ile el işçiliği olmaksızın kapatılır. Üretim sonrası elastik kimyasal silikon ile sızdırmazlık sağlanır. Punta noktaları paslanmaya karşı kromla boyanır. Üretilen parçaların her biri hat ve pozisyon numaralarına göre etiketlenir. Bu işlem montajda çok büyük kolaylık sağlar. Üretimde kullandığımız TUV belgeli flanş, özel dizaynı sayesinde yüksek sızdırmazlığa sahiptir. Bu sayede kanallarımız SMACNA C Class yüksek sızdırmazlık özelliğine ulaşmaktadır. Klima santrali ile üfleme ve emiş menfezlerinin arasına hava taşıyıcı hat olarak monte edilen metal hava kanallarımız isteğinize bağlı olarak alçıpan vb dekoratif malzeme ile kaplanabilirler. Metal hava kanalları ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Tekstil Hava Kanalları resmi

  Tekstil Hava Kanalları

  Kumaş kanal, pantolon tipi kanal veya bez kanal olarak da adlandırılan tekstil hava kanalları, salonlar, ofisler, imalathaneler gibi hava dağılımının yapıldığı tüm alanlarda kullanılırlar. Havanın homojen dağılımını sağlayan ve polyester esaslı kumaşdan imal edilen tekstil hava kanalları yıkanabilme özelliğine sahiptir. Tekstil hava kanalı kullanılan çalışma ortamlarında yüksek hava akımlarının oluşturduğu baş ağrıları ve alerjik rahatsızlıklar tamamen ortadan kalkar. Geçirgen özellikli polyester malzemeden imal edilen tekstil kanallarda hava tüm yüzeyden üflendiği için kanal yüzeyinde yoğuşma olmaz. Bundan dolayı kumaş kanallı sistemlerde izolasyona ihtiyaç duyulmaz. Tekstil hava kanalları %90 rutubetli ortamda dahi terleme ve damlama yapmaz. Tekstil hava kanalları defalarca yıkansa dahi hava geçirgenliğinde değişiklik olmaz ve kumaşında %0,5 den fazla çekme olmaz. Mahal yerleşimine göre kanalların döşenmesinde gerek görülen her türlü kollektör, dirsek, redüksiyon, T parçaları, ofset, S gibi elemanlar kumaş kanallı sistemlerde de üretilebilmektedir. Tekstil hava kanalları tüm mekanlara, örneğin endüstriyel mutfaklara, laboratuarlara, ofislere, gıda ve ilaç endüstrisi imalat hollerine mimariye uygun olarak dairesel, yarım daire veya çeyrek daire biçiminde monte edilebilir. Değişik renklerde üretimi yapılan tekstil hava kanalları, montaj için gerekli aksesuarlar dahil olmak üzere hazır vaziyette verilmektedir. Tüm yapılacak işlem bağlantı elemanlarını tavana monte etmek, montaj raylarını yuvalarına kilitlemek ve tekstil dokuma kanalını bir ucundan perde asar gibi raylara geçirmekten ibarettir. Uzun kanallar ise birbirlerine fermuarlarla bağlanır. Montaj işlemi oldukça kolaydır. Tekstil hava kanalları ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  WhatsApp
  WhatsApp
  WhatsApp