Klimaci.com Jingle Klimaci.com Jingle
Klimaci 23.Yıl
Ürün Grupları
  Menu Close

  Fan Coil Üniteleri

  Olarak görüntüle Kafes Liste
  Göre sırala
  Görüntüle Sayfa başına
  Kanallı Tip Fancoil resmi

  Kanallı Tip Fancoil

  Fancoil Nedir ? Fancoil ünitesi, içerisinden sıcak veya soğuk suyun geçtiği, fanı ve serpantini olan sistem olarak tarif edilebilir. Fancoil ünitesi, bataryası, fanı ve filtresi bulunan bir ısıtma, soğutma cihazıdır. Merkezi ısıtma veya soğutma sistemlerinde kullanılırlar. Serpantinin içerisinden sıcak veya soğuk su geçirilir. Fancoil serpantininden soğuk su geçerse soğutma, sıcak su geçerse ısıtma sağlanır. Fancoil cihazlarının kontrol edilmesinde oda termostatları kullanılır. Fancoil üniteleri, konutlardan büyük alışveriş merkezlerine, spor salonlarına, rezidanslara, kamu binalarına kadar değişik yaşam alanlarında kullanılırlar. Fancoil cihazlarının kapasiteleri projeye göre değişiklik gösterir. Fancoil cihazlarının sessiz çalışması tercih edilir. Cihaz karşılaştırmalarında özellikle ses seviyesine dikkat edilmelidir. Fancoil seçimlerinde proje dizayn kriterleri mutlaka dikkate alınmalıdır. Fancoil cihazları kazan, ısı pompası veya heat pump chiller ile kullanıldığında kışın ısıtma yazın ise klima gibi serinletme yaparlar. Fancoil cihazlarını duvar tipi , kaset tipi , yer-tavan tipi ve kanallı tip olarak gruplandırabiliriz. Kanallı Tip Fancoil; Havayı bir noktadan menfez vasıtası ile emip başka bir noktadan yine menfez yardımıyla üfleyen ve hava kanalına bağlanabilen fancoil cihazlarını kanallı tip fancoil cihazı olarak isimlendirebiliriz. Kanallı tip fancoil cihazlarına taze hava bağlantısı yapılabilir. Genellikle otellerde, ofislerde, üretim alanlarında, plazalarda, rezidanslarda ve villalarda kullanılırlar. Kanallı tip fancoil üniteleri,ile havayı birden çok mekana dağıtabilirsiniz. Dolayısıyla kanallı tip fancoil ünitesi ile birden çok odayı ısıtmanız, soğutmanız veya havalandırmanız mümkündür. Kanallı tip fancoil üniteleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Kaset Tipi Fancoil resmi

  Kaset Tipi Fancoil

  Fancoil Nedir ? Fancoil ünitesi, içerisinden sıcak veya soğuk suyun geçtiği, fanı ve serpantini olan sistem olarak tarif edilebilir. Fancoil ünitesi, bataryası, fanı ve filtresi bulunan bir ısıtma, soğutma cihazıdır. Merkezi ısıtma veya soğutma sistemlerinde kullanılırlar. Serpantinin içerisinden sıcak veya soğuk su geçirilir. Fancoil serpantininden soğuk su geçerse soğutma, sıcak su geçerse ısıtma sağlanır. Fancoil cihazlarının kontrol edilmesinde oda termostatları kullanılır. Fancoil üniteleri, konutlardan büyük alışveriş merkezlerine, spor salonlarına, rezidanslara, kamu binalarına kadar değişik yaşam alanlarında kullanılırlar. Fancoil cihazlarının kapasiteleri projeye göre değişiklik gösterir. Fancoil cihazlarının sessiz çalışması tercih edilir. Cihaz karşılaştırmalarında özellikle ses seviyesine dikkat edilmelidir. Fancoil seçimlerinde proje dizayn kriterleri mutlaka dikkate alınmalıdır. Fancoil cihazları kazan, ısı pompası veya heat pump chiller ile kullanıldığında kışın ısıtma yazın ise klima gibi serinletme yaparlar. Fancoil cihazlarını duvar tipi , kaset tipi , yer-tavan tipi ve kanallı tip olarak gruplandırabiliriz. Kaset Tipi Fancoil Kaset tipi fancoilleri, standart asma tavan içerisine monte edilebilen, menfezli terminal üniteleri olarak tanımlayabiliriz. Kaset tipi fancoillerin dört yönlü ve iki yönlü olan modelleri vardır. Özellikle dekoratif alanlarda asma tavan uygulamaları için ideal cihazlardır . Kontrol diğer fancoil modellerinde olduğu gibi termostat üzerinden sağlamaktadır. Kaset tipi fancoil ünitelerinin 2.064 kcal/h ile 21.070 kcal/h arasında kapasiteleri bulunmaktadır. Kaset tipi fancoil üniteleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  Yer Tavan Tipi Fancoil resmi

  Yer Tavan Tipi Fancoil

  Fancoil Nedir ? Fancoil, içerisinden sıcak veya soğuk suyun geçtiği, fanı ve serpantini olan sistem olarak tarif edilebilir. Fancoil ünitesi, bataryası, fanı ve filtresi bulunan bir ısıtma, soğutma cihazıdır. Merkezi ısıtma veya soğutma sistemlerinde kullanılırlar. Serpantinin içerisinden sıcak veya soğuk su geçirilir. Fancoil serpantininden soğuk su geçerse soğutma, sıcak su geçerse ısıtma sağlanır. Fancoil cihazlarının kontrol edilmesinde oda termostatları kullanılır. Fancoil üniteleri, konutlardan büyük alışveriş merkezlerine, spor salonlarına, rezidanslara, kamu binalarına kadar değişik yaşam alanlarında kullanılırlar. Fancoil cihazlarının kapasiteleri projeye göre değişiklik gösterir. Fancoil cihazlarının sessiz çalışması tercih edilir. Cihaz karşılaştırmalarında özellikle ses seviyesine dikkat edilmelidir. Fancoil seçimlerinde proje dizayn kriterleri mutlaka dikkate alınmalıdır. Fancoil cihazları kazan, ısı pompası veya heat pump chiller ile kullanıldığında kışın ısıtma yazın ise klima gibi serinletme yaparlar. Fancoil cihazlarını duvar tipi, kaset tipi, yer-tavan tipi ve kanallı tip olarak gruplandırabiliriz. Yer Tavan – Döşeme Tipi Fancoil Yer tipi fancoiller panel radyatörleri andıran bir görünüme sahiptir. Çalışma prensipleri diğer fancoil modelleri ile aynıdır. Hem duvara hem de tavana uygulanabilen, kabinli veya kabinsiz modelleri vardır. Tavana uygulanan modelleri tavandan sarkacak şekilde monte edilirler. Tavan arasına monte edilemezler. Kablolu veya kablosuz uzaktan kumanda ile kontrol edilirler. Yer tavan tipi fancoil üniteleri ile ilgili soru ve talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz.
  Fiyatlar için arayınız
  WhatsApp
  WhatsApp
  WhatsApp