Klimaci.com Jingle Klimaci.com Jingle
Klimaci 23.Yıl
Ürün Grupları
  Menu Close

  Dolceclima Silversilent Mobil Klima

  Üretici firma: OLIMPIA SPLENDID
  Dolceclima® silversilent mobil klima yüksek verimi en düşük ses seviyesi ile bir araya getirir. Silent Technology sayesinde gece kullanımı için en ideal çözüm. Beyaz renk tabanlı tasarımı her türlü iç mekana uyum sağlar.
  i h

  Soğutma kapasitesi: 10.000 BTU/h*
  Değerlendirilen soğutma kapasitesi : 2,40 kW**
  Soğutmada enerji verimlilik sınıfı : A
  Ses gücü : dB(A) 61
  Değerlendirilen enerji verimlilik oranı : EER 2,7**
  Çevreci soğutucu akışkan : R410A
  Yoğuşma tanksız : otomatik yoğuşma tahliyesi
  Multi fonksiyonel uzaktan kumanda
  LCD Ekran
  12 saatlik Timer
  Ayarlanabilir kanatlar: havanın talep edilen noktaya yönlendirilmesi için
  Üç kademe filtreleme sistemi
  Yanlarda kullanışlı taşıma tutacakları
  Tekerlekler  Mobil klimalar ilgili merak edilenler:

  Mobil klima odadan odaya taşınabilir mi?

  Tek üniteli olan mobil klimanızı çalıştırabilmeniz için 15 cm çapındaki fleksible borusunu oda dışına çıkarmanız yeterlidir. Bu borunun oda dışına çıkarılması cam veya duvardan yapılabilir.

  Mobil klimanızı oda oda gezdirerek kullanmak isterseniz her odada fleksible boru çıkışı için bir adet 15 cm çapında dairesel montaj yuvası bulundurmalısınız. Mobil klimanızın fleksible boru çıkışını pencere kanadından dışarı uzatarak da kullanabilirsiniz.

  Soğutma komutunda çalışırken oluşan suyu kondanser havası ile dışarı attıkları için drenaj bağlantısına ihtiyaç duymazlar. Fişe takarak çalıştırabilirsiniz.

  Mobil klimanın dış ünitesi var mıdır?

  12.000 Btu/h kapasiteye kadar olan mobil klimaların dış ünitesi yoktur. Klimanız kondanser havasını arkasında bulunan 15 cm çapındaki fleksible boru ile dış ortama atar.

  Mobil klima, hava borusu olmadan çalışır mı?

  Mobil klimaların arkasındaki fleksible hava borusu, kondanser havasının dışarı atılması için mutlaka dış ortama bağlanmalıdır.

  Bu boru bağlanmazsa, klimanız ortamdan aldığı ısıyı tekrar ortama verecek ve bulunduğu mekanı soğutamayacaktır.

  Mobil klima nasıl monte edilir?

  Mobil klimanızı kullanacağınız odanızın camından veya duvarından dış ortama 15 cm çapında bir veya iki adet dairesel montaj yuvası açılır.

  Dış ortama açılan 15 cm çapındaki montaj yuvasının bir veya iki adet oluşu mobil klimanızın modeline göre belirlenmektedir.

  Fleksible hava borusu, açılan bu dairesel montaj yuvasına aparatı aracılığıyla sabitlenerek montaj tamamlanır. Mobil klimanızı fişe takarak çalıştırabilirsiniz.

  Fleksible hava borusunun montaj yuvası sizin tarafınızdan hazırlandıktan sonra mobil klimanızın teknik servisine bilgi verdiğinizde gelen servis sizin daha önce hazırladığınız montaj yuvasına mobil klimanızın hava borusunu bağlayarak klimanızı devreye alıp garantisini başlatacaktır.

  Mobil klimanın ses seviyesi ne kadardır?

  Splendid marka mobil klimanın ses seviyesi 44 dBA' dir.

  20 dBA saatin tik tak sesi kadardır
  30 dBA yatak odası için idealdir
  40 dBA uyurken rahatsızlık verir
  55 dBA normal konuşmayı etkiler

  Bağlantı fleksi olmayan mobil klima var mıdır?

  Kompresörle soğutma yapan mobil klimaların, kondanserlerinde oluşan sıcak hava dış ortama atılmalıdır. Bu çalışma prensibinden dolayı mobil klimaların kondanserinde oluşan sıcak havayı dışarı atmak için fleksible boru kullanılmaktadır.

  Kompresörle soğutma yapan paket tipi mobil klimalarda dış ortama kondanser havası atış bağlantısı başka bir deyişle borusu olmayan model bulunmamaktadır.

  WhatsApp
  WhatsApp
  WhatsApp